جراحی لثه با لیزر | مهمترین وعمده ترین مزایای جراحی لثه با لیزر

مهم ترین مزایای جراحی لثه با لیزر

جراحی لثه با لیزر برای افرادی که ترس از جراحی و خونریزی دارند، روش بدون درد و بدون خونریزی وکه همراه با درصد موفقیت بالایی است. افراد  می‌توانند بدون هرگونه استرس و فشار روانی برای جراحی لثه اقدام کنند.

جراحی لثه با لیزر ازجمله فناوری‌های نوین علم دندانپزشکی است. فناوری لیزر در انواع جراحی‌های لثه مانند پیوند لثه، لیفت لثه و فرنکتومی امکان پذیر است. شدت طول امواج لیزر کاملاً کنترل‌شده و قابل تنظیم هستند. درنتیجه آسیبی به بافت عمیق و زیرین لثه نمی‌رسانند.

جراحی لثه توسط پریودنتیست انجام میشود. پریودنتیست علم ومهارت بالینی مورد نیاز برای  تشخیص و درمان بیماری های لثه و حراحی های لثه را فرا گرفته است. حال با پریودنتیست کلینیک دندانپزشکی طلوع دنت در تهران همراه باشید، تا از مهم ترین مزایای جراحی لثه با لیزر و تفاوت‌های آن با روش معمولی را مطلع شوید.

برای معاینه و مشاوره بیماری های لثه کلیک کنید

جراحی لثه با لیزر

جراحی لثه با لیزر یکی از تکنولوژی‌های نوین در علم دندانپزشکی است. استفاده از فناوری لیزر برای جراحی لثه علاوه بر تسهیل کردن فرایند جراحی برای پریودنتیست و بیمار از دقت و ایمنی بسیار بالایی برخوردار است. عوارض جراحی لثه با لیزر نسبت به روش سنتی بسیار کمتر است.

امواج لیزر علاوه بر از بین بردن باکتری‌های عفونت‌زا به تحریک لثه به تحریک لثه بازسازی و ترمیم خود نیز منجر می‌شود. لیزر دندانپزشکی علاوه بران که در جراحی لثه استفاده می‌شود، برای درمان‌های بیماری‌های پریودنتال نیز کاربرد دارد.

 مهم‌ترین مزایای جراحی با لیزر

استفاده از فناوری لیزر انقلابی در دندانپزشکی به پا کرده است. به همین دلیل استفاده از لیزر در انواع درمان های دندانپزشکی زیبایی دیجیتال فراگیر شده است.

لیزر علاوه بر انکه دقت جراحی لثه را افزایش می دهد و جلسه جراحی لثه با لیزر برای بیمار ساده است، پس از جراحی فرد دوره نقاهت بسیار کوتاه و راحتری سپری خواهد کرد.

 مهم‌ترین مزایای جراحی لثه با لیزر حال به بررسی عمده ترین و مهم‌ترین مزایای جراحی لثه با لیزر می پردازیم:

جراحی بدون خونریزی با لیزر

ازجمله مهم‌ترین مزیت جراحی لثه با لیزر می‌توان به عدم خونریزی و یا خونریزی بسیار جزئی در حین جراحی و پس‌ازآن اشاره کرد. در طی جراحی با لیزر، عروق خونی مسدود می شوند و به همین دلیل خونریزی بسیار کاهش پیدا می‌کند. افرادی که به دلیل ترس از خونریزی از جراحی لثه و درمان بیماری‌های لثه اجتناب می‌کنند، استفاده از فناوری لیزر برای جراحی بیماری‌های لثه آن‌ها بسیار سودمند است.

کاهش احتمال ابتلا به عفونت باکتریایی

حرارت و امواج لیزر در حین جراحی، موجب استریل شدن آن ناحیه می‌شود و احتمال عفونت باکتریایی پس از جراحی را به شدت کاهش می‌دهد. بهتر است بدانید استفاده از لیزر در دندانپزشکی، عفونت لثه پس از ایمپلنت را درمان می‌کند. روند بازسازی بافت را نیز تحریک می‌کند.

کوتاه بودن زمان جراحی

در جراحی لثه با لیزر در آینده جراحی تسهیل شده است؛ و به نسبت به جراحی سنتی در مدت زمان کوتاه‌تری انجام می‌شود.

عدم احساس دردهای شدید در حین و بعد از جراحی با لیزر

جراحی لثه به روش معمولی به دلیل برش‌ها و جراحت‌هایی که ایجاد می‌شود، درد و احساس شدیدی را فرد تجربه خواهد کرد. در روش جراحی لثه با لیزر به دلیل تفاوت درفرآیند جراحی و عدم بخیه زدن لثه، فرد پس از جراحی درد چندانی را حس نخواهد کرد.

کوتاه بودن دوران نقاهت

کم تهاجمی بودن این روش باعث می‌شود. لثه‌های فرد در زمان کوتاه‌تری بهبود یابد. پس از بهبود محل جراحی نیاز به کشیدن بخیه نخواهد داشت.

بدون عارضه بودن لیزر در جراحی لثه

 طول موج و شدت لیزر دندانپزشکی کاملاً کنترل شده است. عمق نفوذ امواج لیزر در حدی است به بافتها آسیبی نرسد. همچنین پس از انجام جراحی با لیزر افراد عوارض جدی را تجربه نخواهد کرد.

جراحی لثه با لیزر برای درمان چه بیماری‌هایی کاربرد دارد؟ و برای چه کسانی مناسب است؟

جراحی لثه با لیزر برای درمان چه بیماری‌هایی کاربرد دارد؟ و برای چه کسانی مناسب است؟به چند مورد از انواع جراحی های لثه با لیزر اشاره میکنیم:

فرنکتومی لثه:

به جراحی فرنوم لب و زبان، فرنکتومی می‌گویند. هنگامی که فرنوم چسبندگی پیدا کند یا سفت شود، اختلالات عملکردی ایجاد می کند که باید جدا شود. همچنین فرنوم لب بالا نیز به دلیل زیبایی هنگامی که بین دندان‌های جلو فاصله ایجاد کرده باشد به روش جراحی برداشته می‌شود. یکی از راه‌های درمان آن، فرنکتومی با لیزر است.

لیفت لثه

افرادی که دارای لبخند لثه ایی هستند یا لثه با رشد بیش از حد خود، روی دندان‌ها را پوشانده است، می‌توانند از طریق لیفت لثه با لیزر، خط لثه خود را اصلاح کنند. لیفت لثه با لیزر یک روش کم تهاجمی و ایمن است که با هدف زیبایی و اصلاح طرح لبخند انجام می‌شود.

درمان تیرگی لثه (پیگمانتاسیون لثه)

برخی افراد به علت عوامل ژنتیکی یا  مصرف داروهای خاص،  دارای لثه‌های سیاه رنگ و تیره ایی هستند. یکی از روش‌های درمان بدرنگی و سیاهی لثه، استفاده از لیزر درمانی است. دندان‌پزشک با کمک لیزر رنگ لثه را روشن تر می‌کنند.

جراحی پیوند لثه با لیزر

در برخی بیماران، لثه در اثر بیماری‌های پریودنتال دچار تحلیل می شود. با تحلیل و عقب رفتن خط لثه ریشه دندان یا ایمپلنت نمایان می‌شود. در صورت عدم پیوند بافت سالم به لثه تحلیل رفته، لق شدن و افتادن ایمپلنت و دندان اصلی را در پی خواهد داشت.

مراحل جراحی لثه با لیزر چگونه است؟

پریودنتیست یا جراح لثه در جراحی لثه با لیزر، امواج نوری را روی بافت های آسیب دیده و ملتهب متمرکز می کند. قطراشعه لیزر در حدود قطر 3 عدد مو در کنار هم است.

امواج لیزری بافت های آسیب دیده را از بین می‌برد و آن ناحیه را عاری از باکتری می‌کند. سپس به کمک ابرازهای جراحی، درمان‌های ترمیمی را انجام می‌دهد. مجدداً برای پاک‌سازی عمقی لثه و بافت نرم از عامل عفونت‌زا امواج لیزری را به قسمت موردنظر می‌تابانند. امواج لیزر علاوه بر آن که بافت بیمار را از بین می‌برد، بافته‌ای سالم را تحریک به بازسازی و ترمیم می‌کند.

تفاوت جراحی لثه با لیزر و جراحی لثه به روش سنتی

در جراحی لثه به روش سنتی به دلیل برش‌های ایجاد شده و سپس بخیه زدن آن‌ها در نتیجه پروسه ای همراه با درد است که برای برخی از بیماران در چند هفته اول در روند زندگی انها اختلال ایجاد می کند. در روش جراحی با لیزر، فرد دردی را در حین جراحی احساس نخواهد کرد. همچنین پس از جراحی به دلیل عدم نیاز به بخیه، در نتیجه بیمار می‌تواند پس از 2 الی 3 روز به روند عادی زندگی خود برگردد.

تفاوت جراحی لثه با لیزر و جراحی لثه به روش سنتیهزینه جراحی لثه با لیزر

قیمت جراحی لثه با لیزر با توجه به نوع جراحی (لیفت لثه، پیوند لثه، درمان بیماری‌های پریودنتال) مشخص می‌شود. همچنین عواملی مانند دستمزد پریودنتیست، وسعت ناحیه مورد جراحی، تجهیزات جراحی مورد نیاز بر هزینه نهایی جراحی لثه با لیزر اثر می‌گذارد. برای اطلاع از تعرفه دقیق جراحی لثه با لیزر می‌توانید با مطب طلوع دنت تماس حاصل فرمایید.

کلینیک طلوع دنت، امکان پرداخت قسطی هزینه‌های درمان دندانپزشکی را برای رفاه حال مراجعه کنندگان خود فراهم کرده است. اگر خواهان انجام ایمپلنت دیجیتال یا ایمپلنت فوری در تهران هستید، می‌توانید به مطب دکتر بیژن بیرنگ مراجعه فرمایید؛ و از امتیازاتی مانند ایمپلنت قسطی بهره‌مند شوید..

برای مشاوره ایمپلنت اقساطی در تهران کلیک کنید.

معایب استفاده از فناوری لیزر در جراحی لثه

استفاده از لیزر در درمان بیماری‌های پریودنتال و انواع جراحی‌های لثه محدودیت‌هایی دارد و تنها در صورت وجود شرایط لازم پریودنتیست از لیزر استفاده می‌کند.

جراحی لثه با لیزر یک راه جایگزین ایمن و با دقت بسیار بالا می‌باشد، به شرط آن‌که دندانپزشک متخصص بیماری‌های لثه، مهارت و دانش کافی را برای استفاده از فناوری‌ لیزر داشته باشد.

در صورتی که شدت و طول موج لیزر متناسب با شرایط بیمار به‌درستی تنظیم نشود، عوارضی مانند: آسیب دیدن بافت سالم لثه، ماندگار شدن جای زخم، تغییر رنگ لثه را رد پی خواهد داشت.

مراقبت‌های لازم پس از جراحی لثه با لیزر

پس از جراحی لثه با لیزر به دلیل آن‌که لثه‌ها کمی ملتهب و حساس هستند تا چند روز از مسواک زدن و نخ دندان کشیدن اجتناب کنید؛ و با مشورت دندان‌پزشک خود، استفاده از مسواک مناسب را شروع کنید.

برای آن که از عفونت احتمالی لثه جلوگیری کنید، از دهان‌شویه، آب نمک برای ضدعفونی کردن محیط دهان خود استفاده کنید.

در چند روز ابتدایی پس از انجام جراحی لثه با لیزر از غذاهای نرم مانند سوپ، آش و بستنی و ژله میل کنید، تا در هنگام جویدن، فشار زیادی به لثه‌ها وارد نشود.

و نکته پایانی

در مراجعه کنندگانی که تاج دندان کوتاهی دارند، اپتدا توصیه میشود با جراحی لثه با لیزر که یک روش ساده است، ابتدا طول تاج دندان خود را افزایش دهند و سپس برای اقدام به ونیر کامپوزیت یا لمینت سرامیکی کنند.

کلینیک طلوع دنت در زعفرانیه انواع خدمات اطلاح طرح لبخند مانند بلیچینگ و ایمپلنت را با بروزترین تجهیزات دندانپزشکی دیجیتا ل در تهران ارئه میدهد، برای مشاهده نمونه درمان ها به قسمت کیس‌های درمانی در سایت مراجعه فرمایید. برای رزور نوبت معاینه رایگان با شماره 02126355429 تماس حاصل کنید.

همچنین افرادی که در تهران ساکن نیستند میتوانند برای مشاوره خدمات ایمپلنت و دندانپزشکی زیبایی می توانند از مشاوره تخصصی انلاین بهرمند شوند.

صفحات مرتبط:

ایمپلنت دندان با بیمه در تهران

ایمپلنت دندان با بیمه در تهران

ایمپلنت دندان با بیمه در تهران تحت پوشش بیمه های مختلف به دو دسته بیمه پایه و بیمه تکمیلی تقسیم می‌ شود. بیمه‌ های پایه، مانند بیمه تامین اجتماعی، معمولاً…
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

null
موبایل:
null
تلفن:
null
اینستاگرام:
null
آدرس:
تهران، زعفرانیه
null
ساعات کاری:
ساعات اداری: ساعات 15 الی 20
فهرست