ایمپلنت فوری در تهران

ایمپلنت فوری یا ایمپلنت سریع، کاشت دندان یک روزه است که بعد از کشیدن دندان بلافاصله توسط متخصص ایمپلنت، پایه ایمپلنت جایگذاری می شود و روکش های از قبل اماده شده بر روی پایه ایمپلنت قرار داده می شود.

ایمپلنت فوری تهران

ایمپلنت فوری یا Immediate Implant دندان بهترین روش جایگذاری دندان برای افرادی که بصورت تصادفی دندان خود را از دست داده اند و تحمل نبود دندان را ندارند. کاشت دندان یک روزه در تهران توسط متخصص ایمپلنت با مهارت و تجربه کافی باید انجام گیرد.

دکتر احسان بیرنگ متخصص ایمپلنت فوری در تهران در این مقاله شما را با مزایا و شرایط انجام کاشت دندان سریع آشنا می کند.

برای مشاوره خدمات ایمپلنت فوری در تهران کلیک کنید

ایمپلنت فوری دندان یا کاشت دندان یکروزه

کاشت ایمپلنت یکروزه یا ایمپلنت فوری روش جدیدی در دندانپزشکی است که هر روزه بر محبوبیت آن افزوده می شود. ایمپلنت سریع یک روش درمانی سریع برای مشکل بی دندانی است در این روش بلافاصله بعد از کشیدن دندان کانال دندان کشیده شده با پایه ایمپلنت فوری و پروتز موقت جایگزین خواهد شد.

در ایمپلنت دندان معمولی این کار حداقل 3 ماه به طول می انجامد. این روش در مواردی که یکی یا تعدادی از دندان های فک جلو دچار تخریب شده باشد بسیار کاربردی است و زیبایی دندان ها را بلافاصله پس از خارج کردن دندان ها باز می گرداند.

ایمپلنت فوری و کاشت دندان در یک روز

کاشت دندان سریع یا Immediate Implant برای مواقعی که تعداد زیاد دندان های جلو از دست رفته اند بسیار کاربردی است و مورد استفاده قرار می گیرد.دکتر بیرنگ متخصص ایمپلنت در تهران بصورت تخصصی با تجربه و مهارت کافی کاشت دندان در یک روز را بصورت فوری انجام می دهد.

به هر حال، باید توجه داشت که کاشت دندان سریع برای تمامی بیماران مناسب نیست و با توجه به شرایط مربوط به سلامت دهان و لثه، تعیین می‌شود. همچنین، باید با دندانپزشک خود مشورت کنید تا بررسی کند که آیا شما می‌توانید از این روش استفاده کنید یا نه؟

آیا کاشت دندان سریع برای همه بیماران مناسب است؟

خیر، کاشت دندان فوری برای همه بیماران مناسب نیست. کاشت دندان فوری در یک روز دارای مزیت‌هایی است که اغلب افراد به انجام آن ترغیب می‌شوند؛ اما متأسفانه همه افراد قادر به انجام ایمپلنت فوری نمی‌باشند و حتماً باید دارای یک سری شرایط خاص برای انجام این دوره درمانی باشند. یک متخصص ایمپلنت با انجام مجموعه‌ای از معاینات، تشخیص می‌دهد که ایمپلنت برای فرد مناسب است یا خیر؟

چه کسانی برای انجام ایمپلنت فوری مناسب هستند؟

به طور کلی، برای افرادی که شرایط سلامتی مناسبی دارند و هیچ مشکل خاصی در لثه، بافت‌های اطراف دندان و سایر بخش‌های دهان ندارند، کاشت دندان سریع مناسب می‌باشد. همچنین، افرادی که دارای بیماری خاصی مانند دیابت، فشار خون بالا، اختلالات خونی و یا مشکلات قلبی هستند، باید با پزشک خود مشورت کنند که آیا این روش برایشان مناسب است یا نه.

اما برای تشخیص دقیق شرایط بیمار و تعیین اینکه آیا این روش برایشان مناسب است یا نه، بهتر است با متخصص ایمپلنت یا دندانپزشک خود مشورت کنید. افراد واجد شرایط زیر برای ایمپلنت فوری مناسب هستند:

 • ارتفاع و عرض مناسب استخوان فک برای ایمپلنت فوری
 • سلامت کامل دهان
 • عدم ابتلا به بیماری‌های لثه ایی
 • مبتلا نبودن به عفونت دندان‌ها
 • عدم استعمال دخانیات
 • دچار نبودن به بیماری‌های زمینه ایی
 • عادت نداشتن به دندان قروچه
 • تراکم استخوان کافی

مزایای کاشت دندان  سریع

مزایای کاشت دندان سریع یا Immediate Loading Implant عبارتند از:

کاهش زمان درمان: با استفاده از این روش، زمان نصب دندان مصنوعی یا همان روکش ایمپلنت پس از کاشت پایه ایمپلنت به طور قابل ملاحظه ای کاهش می‌یابد. در برخی موارد، این روش می‌تواند زمان درمان را به نصف کاهش دهد.

کاهش خطر عفونت: با اینکه ایمپلنت‌های دندانی امروزه با استفاده از مواد ضدعفونی کننده تولید می‌شوند، اما با نصب روکش موقت بعد از نصب پایه تیتانیومی ایمپلنت، خطر عفونت و خونریزی کاهش می‌یابد.

راحتی بیمار: بیماران بعد از نصب روکش دندان بر روی پایه ایمپلنت می‌توانند بدون نگرانی از عدم وجود دندان، به فعالیت‌های روزمره خود ادامه دهند.

کاهش هزینه درمان: با توجه به کاهش زمان درمان و نیاز به تعداد کمتری جراحی، هزینه درمان برای بیماران می‌تواند کاهش یابد.

دوره نقاهت کوتاه: در روش ایمپلنت فوری چون تعداد جراحی‌ها و جراحت‌های ایجاد شده محدود می‌باشد، در نتیجه دوره نقاهت آن نیز کوتاه است.

نتیجه نهایی زیباتر: کاشت دندان در یک روز کم‌ترین میزان جراحت لثه را به دنبال دارد، به همین دلیل لثه با پایه ایمپلنت پیوند بهتری بر قرار می‌کند و ظاهر لثه دچار آسیب نمی‌شود.

جلو گیری از تحلیل لثه و فک: پس از دست دادن یک دندان با کاشت دندان یک روزه از تحلیل لثه و استخوان فک جلوگیری می‌کند.

کاشت ایمپلنت بدون درد: ایمپلنت فوری در یک روز نسبت به ایمپلنت معمولی در کمتری دارد.

از جمله مزیت های ایمپلنت فوری ادامه دادن روتین عادی زندگی

به هر حال، باید توجه داشت که این روش در موارد خاصی مناسب است و برای تشخیص دقیق ترین شرایط بیمار و تعیین اینکه آیا این روش برایشان مناسب است یا نه، بهتر است با دندان پزشک خود مشورت کنید.

معایب کاشت دندان یک‌روزه

ایمپلنت فوری نیز مانند سایر روش‌های کاشت دندان احتمال شکست دارد. اگر قصد دارید کاشت دندان یک روزه در تهران را انجام دهید بهتر است به بهترین دکتر ایمپلنت فوری در تهران مراجعه کنید؛ که تجربه خوبی در کاشت ایمپلنت فوری داشته باشد. هرچه مهارت و دقت متخصص ایمپلنت بیشتر باشد عوارض احتمالی کمتری را به دنبال خواهد داشت.

هزینه ایمپلنت فوری نسبت به سایر روش‌های کاشت دندان کمی گران تر می‌باشد.

البته ایمپلنت فوری نیز مانند هر درمان پزشکی دیگر ایجاد عوارضی جانبی  ممکن است و برای همه افراد درمان مناسبی نخواهد بود.

لازمه کاشت دندان در یک روز داشتن لثه سالم و پایه استخوانی مناسب می باشد؛ و افرادی که چنین شرایطی را ندارند، ایمپلنت فوری در یک روز برای آن‌ها مقدور نیست.

افرادی که عادت به دندان‌قروچه دارند، برای انجام ایمپلنت یک روزه مناسب نیستند، چراکه با فشاری که به ایمپلنت فوری وارد می‌شود امکان لق شدن ایمپلنت وجود دارد.

برای داشتن یک ایمپلنت مادام‌العمر، پایه ایمپلنت باید به درستی به استخوان فک جوش بخورد . در صورتی که متخصص ایمپلنت تجربه و مهارت کافی در ایمپلنت فوری را نداشته باشد و به‌ درستی روکش موقت را نصب نکند، باعث حرکت پایه ایمپلنت می‌شود که همین امر موجب لق شدن و افتادن پیچ ایمپلنت می‌شود.

مراحل کاشت ایمپلنت فوری دندان

مراحل کاشت ایمپلنت فوری دندان عبارتند از:

1. مشاوره: در این مرحله، دندانپزشک باید به بررسی سلامت دهان و ارزیابی شرایط لثه و بافت‌های اطراف دندان بپردازد تا مطمئن شود که بیمار برای نصب ایمپلنت فوری مناسب است.

2. بررسی سلامت دهان و دندان با عکسبرداری یا رادیوگرافی: بعد ازمشاوره با بیمار، دندانپزشک باید با استفاده از تصاویر رادیوگرافی بررسی کند که آیا فک و لثه استخوان کافی برای نصب ایمپلنت فوری دارند یا نه.

3. نصب پایه ایمپلنت: بعد از برش لثه، پایه ایمپلنت دندان در لثه بیمار نصب می‌شود.

4. نصب روکش دندان: پس از نصب پایه تیتانیومی ایمپلنت، دندان مصنوعی یا روکش بر روی ایمپلنت نصب می‌شود. روکش می‌تواند برای مدت کوتاهی باشد و بعد از چند ماه با روکش دائمی تعویض شود.

ایمپلنت فوری دندان جلو

دو دندان جلو در زیبایی لبخند و صحبت کردن و جویدن نقش اساسی را به عهده دارند. ایمپلنت فوری دو دندان جلو این امکان را به فرد می دهد تا پس از کار گذاشتن پایه ایمپلنت یک روکش موقت روی آن نصب کنند.

با ایمپلنت فوری دندان جلو در یک روز دیگر نیازی به صبر کردن برای جوش خوردن پایه ایمپلنت و سپس آماده شدن تاج دندان دائمی نیست. بلکه در یک روز کاشت دندان و قرار گیری روکش دندان موقتی انجام می‌شود. پس از گذشت چند هفته با آماده شدن پروتز اصلی، تاج دندان دائمی با روکش موقت جایگزین می‌شود.

ایمپلنت فوری دو دندان جلو

این روش برای افرادی که به یک باره دندان‌های جلویی خود را از دست داده‌اند و یا تحمل فاز بی دندانی را ندارند و به دنبال کاشت دندان در یک روز می‌باشند روشی بسیار مناسب هست.

ناگفته نماند قبل از انجام ایمپلنت فوری دو دندان جلویی باید فرد با دندان‌پزشک متخصص خود مشورت کند که به بیماری‌های پریودنتال و تحلیل استخوان فک مبتلا نباشد. فرد پس از کاشت دو دندان جلو در یک روز باید مراقبت‌های پس از ایمپلنت را به خوبی انجام دهد تا احتمال شکست ایمپلنت فوری را کاهش دهد.

آیا می توان بلافاصله بعد از کشیدن دندان ایمپلنت انجام داد؟

در ایمپلنت فوری درطی یک جلسه کشیدن دندان و ایمپلنت فوری انجام می‌شود. در ایمپلنت فوری نیاز نیست که پس از کشیدن دندان حدود 3 الی 4 ماه برای ترمیم لثه و استخوان فک زمان اختصاص داده شود. کشیدن دندان و کاشت دندان در یک روز مستلزم این است که لثه و استخوان فک شرایط ویژه کاشت ایمپلنت فوری را داشته باشند.

ایمپلنت فوری و کشیدن دندان

ایمپلنت فوری لیزری

 ایمپلنت فوری با لیزر برای افرادی که به دنبال کاشت دندان بدون درد در تهران هستند، گزینه بسیار مناسبی است. در روش ایمپلنت فوری با لیزر طول موج‌های مناسب و دقیقی را در مراحل ایمپلنت فوری استفاده می‌کنند.

ایمپلنت فوری با کمک لیزر کمترین جراحت را به بافت نرم وارد می‌کند. به همین دلیل درد و خونریزی بسیار کمی را به همراه دارد. دوره ترمیم زخم‌های ایمپلنت فوری با لیزر بسیار کوتاه می‌باشد.

انجام ایمپلنت بدون درد درتهران به کمک ایمپلنت فوری با لیزر

قیمت ایمپلنت فوری در تهران در سال 1402

قیمت ایمپلنت فوری در تهران بسته به مواردی مانند شرایط بیمار، تعداد ایمپلنت‌های مورد نیاز، نوع و برند انتخابی ایمپلنت و هزینه‌های جانبی متفاوت است. بنابراین، دقیقاً هزینه ایمپلنت فوری مشخص نیست.

اما به طور کلی، هزینه کاشت یک ایمپلنت دندانی در تهران می‌تواند بین 10 تا 25 میلیون تومان باشد. هزینه ایمپلنت فوری نیز به طور معمول بیشتر از ایمپلنت سنتی است.

به هر حال، برای دقیق‌ترین برآورد هزینه‌های ایمپلنت فوری، بهتر است با دندانپزشک خود مشورت کنید. همچنین، در نظر داشته باشید که برخی بیماری‌های دندانی در بیماران ممکن است بیشترین قابلیت استفاده از ایمپلنت فوری را نداشته باشند و باید روش درمانی دیگری را انتخاب کنند.

قیمت ایمپلنت فوری در تهران

ایمپلنت فوری ارزان در تهران

یکی از پرتکرارترین سؤالاتی که افرادی که می‌خواهند ایمپلنت فوری در تهران انجام دهند این است که کدام مرکز ایمپلنت فوری ارزان در تهران انجام می‌دهد؟

در صورتی که خواهان یک ایمپلنت مادام العمر هستید و نمی‌خواهید پس از کاشت دندان یک روزه عوارضی مانند شکست درمان، ایجاد عفونت لثه نشوید، بهتر است به دنبال ایمپلنت فوری ارزان در تهران نباشید. چراکه نمی‌توان ایمپلنت فوری در تهران را با هزینه پایین انجام داد، مگر از آنکه ایمپلنت نامرغوبی استفاده شود.

در مرکز طلوع دنت دکتر بیرنگ برای رفاه حال مراجعه کنندگان خود و اینکه افراد بتوانند در هر شرایطی درمان ضروری کاشت دندان را انجام دهند، امکان ایمپلنت اقساطی در تهران را فراهم کرده اند. برای اطلاع از شرایط آن با مطب ایشان تماس حاصل فرمایید.

برای مشاوره خدمات ایمپلنت فوری در تهران کلیک کنید

تفاوت های ایمپلنت فوری و ایمپلنت معمولی

تفاوت اصلی ایمپلنت فوری و ایمپلنت معمولی در مراحل کاشت دندان است. ازجمله تفاوت‌های ایمپلنت فوری و معمولی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قیمت ایمپلنت فوری نسبت به ایمپلنت معمولی بالاتر می‌باشد.
 • در ایمپلنت فوری کاشت دندان در یک روز انجام می‌شود در حالی که در ایمپلنت معمولی کاشت ایمپلنت در چند مرحله صورت می گیرد.
 • در ایمپلنت معمولی چند ماه پس از قرار دادن پیچ ایمپلنت در استخوان فک روکش را برای روی آن نصب می کنند؛ اما در ایمپلنت فوری پس از کارگذاشتن فیکسچر ایمپلنت، روکش موقتی بر روی آن نصب می‌کنند.

آیا ایمپلنت یک‌روزه درد دارد؟

درد ایمپلنت فوری نسبت به سایر روش‌های کاشت دندان کمتر می‌باشد. اگر به دنبال یک روش ایمپلنت بدون درد در تهران هستید، ایمپلنت فوری گزینه مناسبی می‌باشد؛ زیرا درد ایمپلنت فوری نسبت به ایمپلنت معمولی کمتر است. در ایمپلنت فوری تمامی مراحل جراحی در یک روز انجام می‌شود و دیگر نیاز نیست مانند کاشت دندان به روش سنتی در چند مرحله کاشت دندان انجام شود.

اما در نظر داشته باشید که کاشت دندان به هر روشی شامل برش لثه و سوراخ کردن استخوان فک است به همین دلیل احساس درد و ناراحتی پس از آن نیز انتظار می‌رود؛ اما درروش کاشت دندان بدون درد در تهران سعی می‌شود با استفاده از طراحی دیجیتال دندان ، فرد کمترین درد و خونریزی را در طی کاشت دندان متحمل شود.

ایمپلنت فوری روشی برای کاشت دندان بدون درد در تهران

کاشت ایمپلنت فوری چه قدر طول می‌کشد؟

مدت زمان کاشت ایمپلنت فوری در یک روز و در یک جلسه انجام می‌شود. تمامی مراحل اعم از جراحی، کاشت پایه و کار گذاشتن روکش موقت ایمپلنت در یک جلسه انجام می‌شود. سپس بعد از گذشت چند هفته تاج دندان دائمی را با روکش موقت جایگزین می‌کنند. به دلیل کوتاه بودن فرایند ایمپلنت فوری نسبت به ایمپلنت معمولی این روش برای افرادی که قصد انجام ایمپلنت یک روز در تهران را دارند مناسب است.

سخن پایانی

ایمپلنت فوری یک روش سریع برای جایگزینی دندان های از دست رفته است. با کاشت دندان یکروز در تهران همراه با کشیدن دندان شما می توانید پایه ایمپلنت و روکش موقت را در همان جلسه نصب منید ودیگر نیاز به تحمل فاز بی دندانی نیست. برای انجام ایمپلنت فوری فرد حتما شرایط ویژه ای مانند سلامت لثه و تراکم مناسب استخوان فک را داشته باشد.

اگر قصد انجام ایملنت یک روزه در تهران را دارید می توانید برای انجام معاینات تخصصی قبل از ایمپلنت فوری به کلینیک دندانپزشکی طلوع دنت مراجعه فرمایید.برای رزرو نوبت معاینه با شماره مطب تماس بگیرید.

صفحات مرتبط:

ایمپلنت دندان با بیمه در تهران

ایمپلنت دندان با بیمه در تهران

ایمپلنت دندان با بیمه در تهران تحت پوشش بیمه های مختلف به دو دسته بیمه پایه و بیمه تکمیلی تقسیم می‌ شود. بیمه‌ های پایه، مانند بیمه تامین اجتماعی، معمولاً…
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

null
موبایل:
null
تلفن:
null
اینستاگرام:
null
آدرس:
تهران، زعفرانیه
null
ساعات کاری:
ساعات اداری: ساعات 15 الی 20
فهرست