ونیر کامپوزیت در تهران

ونیر کامپوزیت دندان یک روش درمانی است که در آن ترمیم کامپوزیتی برای تعمیر دندان ترمیمی آسیب دیده یا تخریب شده استفاده می‌شود. این روش برای ترمیم دندان های جلویی معمولا بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

کامپوزیت ونیر تهران

با پیشرفت علم دندانپزشکی در زمینه دندانپزشکی زیبایی ونیر کامپوزیت در تهران یکی از روش های پر طرفدار برای زیبادوستانی که می خواهند لبخندی زیبا با اعتماد به نفس داشته باشند.

ونیر کامپوزیت از موادی بنام رزین ساخته شده که بصورت مستقیم طی یک جلسه توسط دندانپزشک زیبایی بر روی دندان ها چسبانده می شود و یکی از بهترین مزایای ونیر کامپوزیت این است که نیازی نیست برای نصب، دندان را تراش دهیم و نسبت به بسیاری از روش های اصلاح طرح لبخند هزینه کمتری دارد.

اگر در تهران زندگی می کنید و قصد دارید ونیر کامپوزیت را نزد یکی از بهترین دندانپزشکان زیبایی انجام دهید با مرکز دندانپزشکی طلوع دنت تماس بگیرید.

برای مشاوره ونیر کامپوزیت کلیک کنید

ونیر کامپوزیت چیست؟

ونیر کامپوزیت لایه های نازکی هستند که برای پوشاندن عیوب دندان‌های شما بسته به مشکلات دندانی شما مورد استفاده قرار می گیرند. اگر دندان شما لب پر شده یا تغییر رنگ داده بهترین گزینه برای داشتن لبخند زیبا استفاده از ونیر کامپوزیت می باشد. این روش به عنوان یک جایگزین برای ترمیم دندان های سرامیکی استفاده می شود.

ونیر کامپوزیت دندان چیست؟

ونیر کامپوزیت IPS نسل جدید کامپوزیت دندان

وکامپوزیت ونیر ای پی اس در ساختار خود ذراتی از جنس سرامیک مانند سیلیکات و زیرکونیا کاربرده شده است . همین امر باعث شده آن را نسبت به ونیر کامپوزیت معمولی متمایز کرده باشد. به دلیل  ترکیبات ساختاری ویژه‌ای آن دوام و استحکام بسیار بالایی پیدا کرده است. ذرات سرامیکی موجود در ونیر کامپوزیتIPS  ظاهر کامپوزیت را درخشان تر کرده است. و ونیر کامپوزیت IPS سرامیکی در برابر تغییر رنگ و سیاه شدن لبه کامپوزیت بسیار مقاوم است . کامپوزیت ای پی اس نسل جدیدی از کامپوزیت است که قابلیت ترمیم نیز دارد .

ونیر کامپوزیت برای چه افرادی مناسب نیست؟

افرادی که دارای دندان‌های بسیار نامرتب هستند و به ناهنجاری‌های دندانی و فکی دچار هستند کاندیدای مناسبی برای ونیر کامپوزیت نمی باشند. در قدم اول باید به متخصص ارتودنسی خوب مراجعه کنند و پس از درمان و رفع ناهنجاری‌های دندانی، برای سفید کردن و پوشاندن لکه‌های دندان و رسیدن به یک لبخند بی نقص و زیبا ونیر کامپوزیت را انجام دهند.

همچنین افرادی که یک‌ دندان خود را از دست داده اند برای جبران جای خالی دندان از دست داده، باید به یک متخصص ایمپلنت در تهران مراجعه کنند و از طریق روش ایمپلنت فوری و ایمپلنت دیجیتال کاشت دندان دائمی انجام دهند. ونیر کامپوزیت دندان روش مناسبی برای ترمیم جای دندان از دست رفته نمی‌باشد.

انجام ونیر کامپوزیت برای چه افرادی مناسب نیست

کامپوزیت دندان کج

یکی از روش های صاف کردن دندان کج بدون ارتودنسی ، کامپوزیت دندان کج می‌باشد. اما استفاده از کامپوزیت دندان کج تنها در صورتی امکان پذیر است که دندان به میزان جزئی نسبت به دندان کناری خود کج باشد. درمان اصلی دندان‌های کج و ناصاف، ارتودنسی می‌باشد. ابتدا بهتر است دندان کج را به وسیله ارتودنسی ثابت یا متحرک در وضعیت درستی نسبت به دندان‌های مجاور خود قراردهید.

برای اصلاح کجی دندان‌های جلو با کامپوزیت در این شرایط برای اصلاح فرم دندان نیاز است تا دندان تراشیده شود. متخصص کامپوزیت باید با نهایت دقت و ظرافت این کار را انجام دهد. تا نتیجه پایانی کار زیبا و مورد پسند باشد. اما به یاد داشته باشید هنگامی دندان تراشیده می‌شود امکان برداشتن کامپوزیت نیست و باید با یک کامپوزیت دیگر یا لمینت سرامیکی تعویض شود.

کامپوزیت دندان کج

مزایای ونیر کامپوزیت دندان

مزایای ونیر کامپوزیت دندان عبارتند از:

 • هزینه مناسبتر نسبت به روش‌های اصلاح طرح لبخند
 • در صورت شکستن و لب پر شدن ونیر دندان، قابل تعمیر است.
 • برای نصب ونیر بر روی دندان ها نیاز به تراش نیست.
 • به دلیل تنوع و انتخاب رنگ مورد نظر، شباهت بسیاری به دندان طبیعی دارد.

معایب و عوارض ونیر کامپوزیت

همانطور که در بسیاری از موارد دیگر در دندانپزشکی، روش‌های درمانی مختلف ممکن است با مزایا و معایب خود همراه باشند. برخی از معایب و عوارض ونیر کامپوزیت دندان عبارتند از:

طول عمر کوتاهتری نسبت به لمینت سرامیکی: ونیرهای کامپوزیت دندان در مقایسه با لمینت سرامیکی، عمر کوتاه تری دارند.

خطر شکست ونیر: مانند تمام ترمیمات دندانی، ونیر کامپوزیت دندان نیز ممکن است شکسته شود یا خراب شود.

احتمال تغییر رنگ: برخی از ونیرهای کامپوزیت دندان ممکن است با گذر زمان تغییر رنگ دهند.

احتمال حساسیت دندانی: ونیر کامپوزیت دندان ممکن است باعث افزایش حساسیت دندانی شود، به ویژه در صورتی که لایه ای بزرگتر از دندان برای ایجاد ونیر استفاده شود.

طول عمر کامپوزیت دندان چه قدر است؟

طول عمر و ماندگاری ونیر کامپوزیت بین 7 الی 10 سال می‌باشد. با انجام مراقبت‌های پس از کامپوزیت می‌توان طول عمر کامپوزیت را افزایش داد. از جمله عوامل تأثیرگذار بر طول عمر ونیر کامپوزیت می‌توان به تکنیک و مهارت دندان‌پزشک زیبایی و همچنین به کیفیت برند ونیر کامپوزیت اشاره کرد. رعایت بهداشت کامل و صحیح دندان‌ها و وارد نکردن فشار بیش از اندازه به دندان کامپوزیت شده، نقش بسزایی در افزایش ماندگاری ونیر کامپوزیت  دارد.

طول عمر و ماندگاری ونیر کامپوزیت

افرادی که برای ونیر کامپوزیت در تهران به کلینیک دندانپزشکی زیبایی مراجعه می‌کنند سؤال می‌پرسند که آیا کامپوزیت دندان دائمی می‌باشد یا خیر؟

در جواب این عزیزان باید گفته شود که ونیر کامپوزیت یکی از روش‌های اصلاح طرح لبخند است که ماندگاری و طول عمر بالایی دارد اما یک روش دائمی نمی‌باشد. ونیر کامپوزیت بر خلاف لمینت سرامیکی قابل ترمیم و قابل برداشتن است. یعنی در صورتی که دندان تراش نخورده باشد و مینای دندان آسیبی ندیده باشد، فرد می‌تواند ونیر کامپوزیت دندان خود را در صورت لزوم بردارد.

مراقبت‌های پس از ونیر کامپوزیت

راز داشتن ونیر کامپوزیت ماندگار و سفید و درخشان رعایت بهداشت و نکات مراقبتی از لمینت کامپوزیت است. همچنین با انجام مراقبت‌های پس از ونیر کامپوزیت سلامت دندان‌های اصلی (عدم پوسیدگی دندان) و سلامت لثه را تضمین می‌کنید.

حال به نکات مراقبتی پس از ونیر کامپوزیت توجه کنید:

 • پس از نوشیدن قهوه و چای و هرگونه نوشیدنی‌های با رنگ مصنوعی برای جلوگیری از جرم گرفتن کامپوزیت ها دندان‌هایتان را مسواک بزنید.
 • از مسواک و خمیر دندان مناسب ونیر کامپوزیت استفاده کنید و دندان‌هایتان را کاملاً تمیز کنید تا جرم و پلاک روی آن‌ها تشکیل نشود.
 • به صورت دوره ایی به دندان‌پزشک خود مراجعه کنید تا وضعیت سلامت دندان‌هایتان به طور مرتب بررسی شود
 • از جویدن خوراکی‌های سخت مانند آب‌نبات یا شکستن پوسته فندق و بادام که فشار زیادی به ونیر کامپوزیت دندان وارد می‌کند جدا خودداری کنید . چراکه موجب شکستن و ترک خوردن ونیر کامپوزیت شما می‌شود.
 • استعمال سیگار و دخانیات را تا جایی که ممکن است ترک کنید زیرا مصرف آن سبب تغییر رنگ کامپوزیت و بیماری‌های لثه می‌شود.

ونیر کامپوزیت بهتر است یا لمینت سرامیکی؟

بهترین راه برای آن‌که فردی تشخیص دهد با توجه به وضعیت دندان‌هایش لمینت سرامیکی برای او بهتر است یا ونیر کامپوزیت مراجعه به یک دکتر خوب کامپوزیت دندان در تهران می‌باشد. متخصص ونیر کامپوزیت در تهران با انجام یک معاینه کامل تشخیص می‌دهد که ونیر کامپوزیت برای فرد مناسب تر است یا لمینت سرامیکی.

ونیر کامپوزیت و لمینت سرامیکی هر دو روشی برای اصلاح طرح لبخند هستند. هر دو نوع ونیر کامپوزیت و لمینت سرامیکی  به منظور رفع عیوب ظاهری  روی دندان‌ها قرار می‌گیرد. ونیر کامپوزیت و لمینت در نوع مواد  سازنده و مراحل نصب روی دندان با یکدیگر متفاوت می‌باشند.

ونیر کامپوزیت در چند مرحله انجام می‌شود؟

 کامپوزیت ونیر دندان در یک جلسه انجام می‌شود. دندان‌پزشک زیبایی در یک جلسه تمامی مراحل ترمیم دندان اعم از اماده سازی دندان، فرم دندان مواد کامپوزیتی، پالیش واصلاح فرم کامپوزیت دندان را انجام میدهد ونیازی نیست که فرد حدود دو هفته برای اماده شدن روکش دندان هایش منتظر بماند.

قبل از انجام ونیر کامپوزیت دندانپزشک زیبایی در طی یک جلسه معاینه و مشاوره، سلامت لثه و دندان هارا بررسی میکند. چرا که باید قبل از انجام کامپوزیت ونیر تمامی پوسیدگی‌ دندان‌ها و بیماری های لثه درمان شوند. سپس فرد را برای انتخاب رنگ مناسب کامپوزیت و فرم دندانی مطابق با حالت صورت فرد، راهنمایی میکند.

آیا امکان ترمیم و تعویض ونیر کامپوزیت وجود دارد ؟

بله امکان ترمیم ونیر کامپوزیت وجود دارد. در صورتی که ونیر کامپوزیت دچار شکستگی و یا ترک خوردگی شود و یا تغییر رنگ دهد می‌توانید با مراجعه به یک دندان‌پزشک کامپوزیت در تهران آن را ترمیم کنید.

اگر زیبا جویی از نتیجه کار راضی نباشد و قصد برداشتن ونیر کامپوزیت را داشته باشد، این کار امکان پذیر می‌باشد. برداشتن ونیر کامپوزیت را حتماً نزد یک دکتر خوب کامپوزیت در تهران انجام دهید تا با کمترین آسیب کامپوزیت را از روی دندان حذف کند. برداشتن  ونیر کامپوزیت دندانی که تراش نخورده است به مراتب آسان تر است. اما دندانی که تراش خورده است باید با به یک کامپوزیت دیگر یا لمینت سرامیکی تعویض شود. چراکه دندانی که تراش خورده است بسیار حساس تر و مستعد پوسیدگی است.

امکان ترمیم ونیر کامپوزیت در صورتی که شکسته شود یا تغیر رنگ بدهد وجود دارد

اهمیت مراجعه به یک دندانپزشک متخصص ونیر کامپوزیت در تهران

ونیر کامپوزیت ازجمله روش‌های اصلاح طرح لبخند برای ترمیم و زیباسازی دندان‌ها می‌باشد، برای آنکه نتیجه نهایی کار طبیعی و ظریف باشد باید به یک دندان‌پزشک متخصص زیبایی ترمیمی که در ونیر سرامیکی مهارت و تجربه دارد مراجعه فرمایید. تکنیک و روشی که یک دکتر خوب ونیرکامپوزیت استفاده می‌کند بسیار مهم است چراکه اگر دندان‌پزشک مهارت و دانش کافی درزمینهٔ ونیز سرامیکی نداشته باشد احتمال آسیب به لثه و مینای دندان وجود دارد و همچنین باعث می‌شود که کامپوزیت در مدت کوتاه‌تری به ترمیم و تعویض احتیاج پیدا کند.

هنگامی‌که شما به یک دندان‌پزشک زیبایی خوب و معتبر در تهران مراجعه کنید، اطمینان دارید که مواد کامپوزیتی استفاده‌ شده دارای کیفیت بالایی هستند و در برابر تغیر رنگ یا شکسته شدن مقاومت بالایی دارند.

قصد همه افرادی که با روش‌هایی مانند لمینت سرامیکی، سفید کردن دندان با بلیچینگ و ونیر کامپوزیت اصلاح طرح لبخند انجام می‌دهند این است که سالهای زیادی از لبجند خود لذت ببرند. کلید اصلی رسیدن به لبخند زیبا و طبیعی و درخشان انتخاب بهترین متخصص ونیر کامپوزیت در تهران است تا با استفاده از برند کامپوزیت با کیفیت و تکنیک و متدهای ویژه، کامپوزیتی ماندگار برای شما ارائه دهند . با مراجعه به یک دندان‌پزشک معمولی برای انجام ونیر کامپوزیت احتمال آسیب رساندن به مینای دندان و خراب شدن لمینت کامپوزیت بسیار زیاد است.

بهترین مرکز ونیر کامپوزیت در تهران دارای چه ویژگی هایی است؟

برای انتخاب یک‌ کلینیک دندانپزشکی زیبایی برای انجام ونیر کامپوزیت در تهران باید به چند نکته زیر توجه داشته باشید:

 • محیط آرام و بدون استرس و تنش
 • کادری درمانی مجرب و کارآزموده
 • استفاده از بهترین برندهای کامپوزیتی
 • دارای تکنولوژی های طراحی لبخند دیجیتال
 • مجهز به جدیدترین دستگاه‌های دندانپزشکی
 • ارائه خدمات مشاوره ایی
 • منصفانه بودن تعرفه خدمات درمانی
 • برقراری  نظم با نوبت‌دهی سازماندهی‌شده

برای مشاوره ونیر کامپوزیت کلیک کنید

قیمت ونیر کامپوزیت در تهران در سال 1402

قیمت ونیر کامپوزیت دندان در تهران ممکن است بسته به متخصص دندانپزشکی زیبایی، محل واقع کلینیک و کیفیت ونیرهای استفاده شده، متفاوت باشد. به طور کلی، قیمت ونیر کامپوزیت دندان در تهران معمولاً بین ۱ تا ۴ میلیون تومان است. با این حال، برای اطمینان از قیمت دقیق، می توانید با کلینیک دندانپزشکی مورد نظر تماس بگیرید و قیمت های آنها را مقایسه کنید.

هزینه ونیر کامپوزیت نسبت به لمینت سرامیکی مناسب تر می باشد. اما به هیچ عنوان فریب تبلیغ های ونیر کامپوزیت ارزان در تهران را نخورید چرا که نمی‌توان با هزینه پایین تراز تعرفه ونیر کامپوزیت در تهران، انتظار کامپوزیت ونیر با کیفیت و ماندگاری داشت. بهتر برای مدیریت هزینه ونیر کامپوزیت به مرکز ونیر کامپوزیتی معتبر در تهران مراجعه کنید که خدماتی مانند کامپوزیت همراه با تخفیف یا کامپوزیت اقساطی را ارائه می‌کنند.

کلینیک دندانپزشکی زیبایی طلوع دنت  تمامی خدمات دندانپزشکی زیبایی در تهران، مانند ونیر کامپوزیت و لمینت سرامیکی به صورت اقساطی ارائه می‌کند. برای اطلاع از شرایط کامپوزیت اقساطی در تهران و قیمت آن با کلینیک طلوع دنت تماس بگیرید.

سخن پایانی :

ونیر کامپوزیت یک روش کم تهاجمی برای ترمیم و زیباسازی دندان‌ها است، که مورد توجه بسیاری از افرادی که قصد انجام اصلاح طرح لبخند در تهران را دارند، قرار گرفته است. درصورتی که به دنبال یک دندانپزشک متخصص ونیر کامپوزیت در تهران هسیتد، می توانید به صورت آنلاین وبا فرستادن عکس دندانهایتان یا به صورت حضوری توسط دکتر احسان بیرنگ معاینه شوید و قبل از انجام ونیرکامپوزیت از مشاوره تخصصی ایشان بهره مند شوید.

صفحات مرتبط:

ایمپلنت دندان با بیمه در تهران

ایمپلنت دندان با بیمه در تهران

ایمپلنت دندان با بیمه در تهران تحت پوشش بیمه های مختلف به دو دسته بیمه پایه و بیمه تکمیلی تقسیم می‌ شود. بیمه‌ های پایه، مانند بیمه تامین اجتماعی، معمولاً…
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

null
موبایل:
null
تلفن:
null
اینستاگرام:
null
آدرس:
تهران، زعفرانیه
null
ساعات کاری:
ساعات اداری: ساعات 15 الی 20
فهرست