لمینت سرامیکی دندان در تهران

لمینت سرامیکی دندان یکی از روش های اصلاح طرح لبخند است که معمولا بهتر است توسط متخصص دندانپزشکی زیبایی انجام شود و یکی از بهترین روش‌های پوشش دهی معایب دندان می باشد که در صورت مراقبتهای پس از نصب لمینت طول عمر بالای 20 سال دارد.

لمینیت سرامیکی در تهران

ونیرلمینت سرامیکی دندان در تهران یکی از روش‌های دندانپزشکی زیبایی می باشد که برای بهبود ظاهر دندان‌ها معمولا استفاده می‌شود. در این روش یک پوسته نازک از جنس پرسلن یا لیتیس گلس ساخته می شود که هم اندازه دندان است و با ایجاد شیار بر روی دندان چسبانده می شود.

استفاده از لمینت سرامیکی  به دندان‌ها کمک می‌کند تا به شکلی طبیعی‌تر و زیباتر به نظر بیایند و مشکلاتی مانند لکه‌های دندان، شکستگی‌ها، فاصله های بین دندان ها، تراکم نامناسب و پوسیدگی را پوشش دهد. برای نصب لمینت سرامیکی، ابتدا دندان‌هایی که قرار است لمینت بر روی آنها نصب شود، باید تراش داده شوند تا پوشش به درستی بر روی آنها قرار گیرد.

مرکز زیبایی طلوع دنت در تهران قصد دارد، برای اینکه بدانید لمینت سرامیکی چیست و چه مزایا و معایبی دارد در این مقاله برای شما توضیح خواهند داد. برای اطلاع از قیمت لمینت سرامیکی در تهران با ما همراه باشید.

برای مشاوره برای لمینت سرامیکی در تهران کلیک کنید.

لمینت سرامیکی دندان چیست؟

لمینت سرامیکی دقیقا از مواد پرسلین ساخته می شود همرنگ دندان که جهت ترمیم دندان از آن استفاده می شود. در لمینت سرامیکی منافذ بسیار بهم نزدیک هستند و نفوذ نوشیدنی و خوراکی به این نوع جنس ها که تخلخل بسیار کمی دارند، بسیار کم است و در برابر تغییر رنگ بسیار مقاوم هستند.

امروزه لمینت سرامیکی به دلیل عمر طولانی و ظاهر زیبا و همیشگی آن دارای طرفداران زیادی است. ضخامت لمینت سرامیکی تقریبا 5 الی 6 میلیمتر می باشد که به وسیله رزین روی دندان نصب می شود.

لمینت سرامیکی که به آن لمینت غیر مستقیم هم می گویند، توسط لابراتور و دندان‌ساز ساخته می شود و توسط دندانپزشک زیبایی بر روی دندان نصب می شود.

انواع لمینت

لمینت دندان (Dental Laminet) نوعی پوشش نازکی است که بر روی دندان قرار می‌گیرد و عیوب ظاهری آن را می‌پوشاند. انواع لمینت دندان شامل لمینت سرامیکی، لمینت کامپوزیت می‌باشد. لمینت سرامیکی از جنس پرسلن و سرامیک در لابراتوار ساخته می‌شود و لمینت کامپوزیت از جنس رزین است. انواع لمینت های دندان علاوه بر زیباسازی لبخند به منظور ترمیم و محافظت از دندان‌ها به کار برده می‌شوند.

هر کدام از انواع لمینت های دندان بر اساس جنس و نحوه نصب آن‌ها بر روی دندان دارای ویژگی‌های منحصر به فردی هستند؛ که در ادامه بررسی تفاوت بین لمینت سرامیکی و ونیر کامپوزیت می‌پردازیم.

انواع لمینت دندان

 هنگامی که به یک دندان‌پزشک زیبایی در تهران مراجعه می‌کنید برای آنکه تصمیم بگیرید لمینت سرامیکی در تهران و یا ونیر کامپوزیت در تهران انجام دهید، بهتر است با یک دندان‌پزشک زیبایی و ترمیمی خوب مشورت کنید تا با معاینه دندان‌های شما بهترین روش اصلاح طرح لبخند را به شما پیشنهاد دهد.

مراحل نصب لمینت سرامیکی دندان

مراحل نصب لمینت سرامیکی عبارتند از:

1- مرحله اول مشاوره با دندانپزشک زیبایی: در این مرحله زیباجو به دندانپزشک مورد نظر مراجعه می کند تا از هزینه لمینت سرامکی باخبر شود.

2- در مرحله دوم انتخاب رنگ لمینت و برند لمینت سرامیکی توسط زیباجو که به دندانپزشک مراجعه کرده بود.

3- درمرحله سوم  تراش بر روی دندان‌ها ایجاد می شود و قالب گیری انجام می شود و برای ساخت به لابراتور ارسال می شود.

4- مرحله چهارم شستشوی دندان و چسب زدن بر روی شیارهای بوجود آمده و نصب لمینت سرامیکی بر روی دندان. این مرحله بسیار مهم است که باید توسط دندانپزشک با مهارت و تجربه انجام گیرد.

5-  مرحله آخر تنظیم و تکمیل نصب لمینت بر روی دندان: پس از نصب لمینت، متخصص دندانپزشکی باید دندان ها را تنظیم کند تا بهترین شکل و حالت را به دست آورد. این شامل تنظیم ارتفاع دندان ها، تعدیل شکل و اصلاح طول و عرض دندان ها می شود.

مرکز دندانپزشکی زیبایی طلوع دنت با استفاده از بهترین برندهای لمینت سرامیکی و داشتن مهارت و تجربه کافی آماده خدمات دندانپزشکی زیبایی از جمله لمینت سرامیکی در تهران می باشد.

آیا لمینت سرامیکی دندان برای همه مناسب است؟

خیر، لمینت سرامیکی دندان برای همه افراد مناسب نیست. برای نصب لمینت سرامیکی، باید دندان در وضعیت سالم و قابلیت تحمل نصب لمینت بر روی دندان را داشته باشد. همچنین، افرادی که از بیماری‌های دندانی مانند پوسیدگی دندان، بیماری‌های لثه رنج می‌برند، نمی توانند از لمینت سرامیکی دندان استفاده کنند. در این موارد، باید به دنبال راهکارهای دیگری مانند ونیرکامپوزیت دندان یا روش‌های دیگر جهت درمان مشکلات دندانی باشند.

لمینت سرامیکی در تهران

بهتر است قبل از اقدام برای لمینت با دندانپزشک خود در مورد اینکه آیا لمینت سرامیکی برای شما مناسب است یا نه، مشورت کنید. افرادی با ویژگی های دندانی زیر برای برای انجام لمینت سرامیکی مناسب هستند:

 1. افرادی قصد اصلاح فرم دندان‌های خود را دارند
 2. دندان‌های دارای لکه‌های سفید و سیاه
 3. دندان‌هایی که بد رنگ یا زرد شده اند
 4. کجی و نامرتبی جزیی دندان‌‌ها
 5. لب پریدگی و شکستگی دندان‌ها
 6. دندان‌هایی با ترک سطحی
 7. فاصله ناچیز بین دندان‌ها

مزایای لمینت سرامیکی دندان

لمینت سرامیکی دندان دارای مزایای زیادی است که مهمترین مزایای لمینت سرامیکی دندان عبارتند از :

1- زیبایی: لمینت سرامیکی به دندان ها شکل و ظاهر زیباتری می دهد و مشکلاتی مانند لکه های دندان، زردی دندان، شکستگی ها، فاصله های بین دندان ها، تراکم نامناسب و پوسیدگی کم و دندان‌های پر شده را پوشش می دهد.

2- حفظ سلامت دندان: لمینت سرامیکی به دندان ها کمک می کند تا در برابر تحمل فشار و شکستگی ها مقاوم شوند و سلامت دندان ها را حفظ کنند.

3- ماندگاری بالا:  طول عمرلمینت نسبت به کامپوزیت بیشتر است و لمینت سرامیکی دارای ماندگاری بالایی است و معمولاً تا 20 سال یا بیشتر دوام دارد.

4- آسانی در نگهداری و مراقبت پس از نصب لمینت: لمینت سرامیکی به آسانی قابل نگهداری است و مانند دندان های طبیعی قابل شستشو و تمیز کردن است.

5- ساختار طبیعی: ساختار اصلی پرسلین به کار رفته در این متریال به گونه‌ای است که 5 میلی است و می‌تواند نور را به سادگی بازتاب دهد و این دقیقاً مشابه مینای دندان طبیعی می باشد.

در کل، لمینت سرامیکی یک روش زیبایی غیر دردناک و با ماندگاری بالا برای بهبود ظاهر دندان ها است.

معایب لمینت سرامیکی دندان

همه جراحی‌ها و روش‌های دندانپزشکی یا پزشکی شامل یکسری معایب و عوارضی می باشند، لمینت سرامیکی هم دارای یکسری عوارض است که عبارتند از:

 • حساسیت دندانی، وجود درد و تورم در دندان ها
 • در صورت شکسته شدن لمینت نیاز به تعویض آن دارید و قابل تعمیر نیست.
 • نیاز به تراش دندان، برای نصب لمینت باید دندان را تراش داد.
 • هزینه زیاد لمینت سرامیکی

عدم امکان ترمیمی لمینت سرامیکی یکی از معایب ان است

لمینت سرامیکی دندان جلو

لمینت دندان‌های جلو تأثیر زیادی در اعتماد به نفس افراد هنگام لبخند زدن و صحبت کردن نمایان می‌شوند، دارد. ونیر سرامیکی دندان جلویی برای افرادی که در اثر حادثه ایی آسیب دیده‌اند و یا در اثر عصب کشی دندان دچار تغییر رنگ شده است بسیار مناسب است. یکی از مزیت‌های لمینت در دو دندان جلو، بستن فاصله و رفع کجی جزئی دندان جلو بدون نیاز به ارتودنسی است.

ونیر سرامیکی دو دندان جلو در صورتی مناسب است که آسیب دیدگی در حد متوسط باشد. اگر دندان‌های جلو و ریشه آن‌ها پوسیدگی و یا آسیب شدید دیده باشند، بهتر است با مشورت دندان‌پزشک خود از ایمپلنت فوری در تهران برای ترمیمی دو دندان جلو استفاده کنید.

لمینت سرامیکی دندان جلو در تهران

لمینت سرامیکی بدون تراش

لیمنت سرامیکی بدن تراش از جمله روش‌های پرطرفدار برای ترمیم دندان است. امروزه لمینت های نوینی مانند لمینت های لومینیرز طراحی شده‌اند که ضخامت بسیار کمی دارند و برای نصب آن‌ها نیاز به تراشیدن دندان نمی‌باشد.

یکی از دلایل تراشیدن دندان در لمینت سرامیکی اصلاح فرم دندان می‌باشد. میزان تراش سطح دندان‌ها به عواملی مانند نوع لمینت، میزان نامرتبی دندان، پوسیدگی دندان و. … بستگی دارد.

لمینت سرامیکی در تهران

یکی از خدماتی که کلینیک دندانپزشکی زیبایی در تهران انجام می‌دهند، لمینت سرامیکی در تهران است. لمینت سرامیکی نوعی پوشش همرنگ دندان می‌باشد که با توجه به نوع فرم دندان‌ها عیوب ظاهری آن‌ها را پوشش می‌دهد. دندان‌پزشک زیبایی و ترمیمی در تهران با کمک ونیر سرامیکی کجی جزئی دندان، شکستگی و لب پریدگی، بد رنگی دندان و فاصله بین دندان‌ها را ترمیم می‌کند.

ترمیم اسیب های دندانی با انجام لمینت سرامیکی در تهران

لمینت سرامیکی دندان پالت رنگی گسترده ایی دارد که افراد با توجه به سلیقه خود می‌توانند رنگ دلخواه لمینت خود را انتخاب کنند و مانند لبخندهای هالیوودی، لمینت های بسیار سفید و درخشانی داشته باشند. برخی از افرادی که قصد انجام لمینت سرامیکی در تهران را دارند خواهان یک طرح لبخند فانتزی مانند لمینت دندان خرگوشی هستند.

بهترین متخصص لمینت سرامیکی در تهران

متخصص لمینت سرامیکی دندانپزشکی است که دوره تخصصی ترمیمی و زیبایی را گذرانده باشد و انواع خدمات طرح لبخند را ارائه دهد. یک دندان‌پزشک خوب لمینت سرامیکی در تهران باید از مهارت بالایی در قالب گیری دندان برخوردار باشد زیرا طبیعی بودن و ظرافت نهایی لمینت سرامیکی دندان به مهارت و تکنیک‌های دندان‌پزشک زیبایی بستگی دارد.

کلینیک دندانپزشکی طلوع دنت انواع خدمات اصلاح طرح لبخند در تهران مانند لمینت سرامیکی، ونیر کامپوزیت و بلیچینگ در تهران را ارائه می‌دهد. دکتر بیرنگ متخصص دندانپزشکی ترمی و زیبایی با بهره گیری از تکنولوژی نوین دندانپزشکی لمینت ظریف و طبیعی و لبخندی زیبا را به شما عزیزان هدیه می‌دهد.

برای مشاوره برای لمینت سرامیکی در تهران کلیک کنید.

لمینت سرامیکی بهتر است یا ونیر کامپوزیت؟

یکی از متعدد سوالاتی که برای زیباجویان پیش می آید این است که لمینت سرامیکی بهتر است یا ونیر کامپوزیت؟ لمینت سرامیکی و ونیر کامپوزیت برای اصلاح طرح لبخند استفاده می شوند و برای بهبود ظاهر دندان مورد استقبال افراد زیادی قرار می گیرند. تفاوت‌های لمینت سرامیکی و ونیر کامپوزیت عبارتند از:

1- مواد استفاده شده  ساخت لمینت سرامیکی بهتر است.

2- هزینه لمینت سرامیکی به دلیل مواد پرسلین گران تر از ونیرکامپوزیت است.

3- طول عمر و ماندگاری لمینت سرامیکی نسبت به ونیر کامپوزیت بیشتر است.

4- ضخامت لمینت سرامیکی بیشتر از کامپوزیت ونیر است.

لمینت سرامیکی دندان بهتر است یا ونیر کامپوزیت

جدول تفاوت ونیر سرامیکی و ونیر کامپوزیت

ونیر سرامیکی و کامپوزیت ونیر به دلیل نوع مواد سازنده، روش آماده سازی و نحوه نصب آنها بر روی دندان با یکدیگر تفاوت دارند. در جدول زیر تفاوت لمینت سرامیکی و ونیر کامپوزیت را می توانید در یک نگاه ببینید:

ویژگی لمینت سرامیکی ونیر کامپوزیت
استحکام ومقاومت استحکام بالا استحکام خوب
مقاومت در برابر تغیر رنگ  مقاوت بالادر برابر تغیر رنگ  مقاومت متوسط در برابر تغیر رنگ
ظاهر ظاهری شفاف،درخشان وطبیعی ظاهری زیبا
امکان ترمیم عدم امکان ترمیم امکان ترمیمی وجود دارد
نیاز به تراش دندان تراش محدود دندان بدون نیاز به تراش (مگر به تشخیص دندانپزشک)
طول عمر وماندگاری بیش از 15 سال 7 تا 10 سال
هزینه گران مناسب تر از لمینت سرامیکی

طول عمر لمینت سرامیکی دندان چه قدر است؟

لمینت سرامیکی طول عمر و ماندگاری بالایی دارد. در صورتی که مراقبت صحیح از لمینت دندان و رعایت بهداشت کلی دهان و دندان را انجام دهید، طول عمر لمینت دندان به بیش از 20 سال خواهد رسید. ماندگاری لمینت دندان به عوامل گوناگونی مانند جنس لمینت، لابراتوار سازنده، نحوه نصب آن روی دندان و مهارت دندان‌پزشک زیبایی بستگی دارد.

طول عمر لمینت سرامیکی

مراقبت های پس از ایمپلنت سرامیکی

نحوه مراقبت از دندان لمینت شده و رعایت صحیح بهداشت دهان و دندان، تأثیر زیادی در طول عمر و عدم تغییر رنگ لمینت سرامیکی دندان دارد. مراقبت های پس از لمینت بسیار حائز اهمیت می‌باشد، زیرا که با عدم مراقبت از آن‌ها، دندان‌هایتان دچار پوسیدگی و عفونت شده که در برخی مواقع سبب شده آسیب‌های جبران ناپذیری مانند از دست دادن دندان می‌شود.

همچنین با سهل انگاری در مراقبت از دندان‌های ونیر سرامیکی شده، در صورتی که شکسته شود باید با یک لمینت جدید تعویض شود و امکان ترمیم آن‌ها وجود ندارد. حال به توصیه های بهترین متخصص لمینت سرامیکی در تهران در خصوص مراقبت از ونیر سرامیکی می‌پردازیم:

 • از مسواک نرم و خمیر دندان مناسب استفاده کنید:

پس از خوردن غذاهای چسبناک و شیرین وخوراکی‌هایی با رنگ‌دانه‌های پررنگ حتماً برای عدم تغییر رنگ لمینت دندان مسواک بزنید.

 • نخ دندان و دهان‌شویه را در روتین بهداشتی دهان و دندان‌هایتان قرار دهید:

استفاده از نخ دندان و دهان‌شویه تأثیر چشمگیری در سلامت دندان و لثه دارد. با رعایت بهداشت کامل دهان و دندان از بروز پوسیدگی دندان و بیماری‌های لثه جلوگیری کنید.

 • برای ترک سیگار و دخانیات یک تصمیم جدی بگیرید:

استعمال سیگار و قلیان به دلیل نیکوتین موجود در دود آن‌ها به شدت به لمینت و لثه آسیب می‌رساند. دود سیگار به مرور زمان موجب تغییر رنگ لمینت می‌شود.

 •  عادت‌هایی مانند دندان قروچه و یا فشار دادن دندان‌ها در هنگام استرس را ترک کنید:

افرادی که عادت دارند دندان‌های خود را به هم فشار دهند، می‌تواند موجب شکستن و یا ترک خوردن لمینت دندان شود. برای ترک عادت دندان قروچه می‌توانید از نایت گارد استفاده کنید.

 • هنگام خوردن مواد غذایی سخت مراقب لمینت دندان‌هایتان باشید:

فشار زیاد وارد کردن به دندان هنگام غذا خوردن به خصوص خوراکی‌های سخت (آب‌نبات و آجیل) موجب شکستن لمینت دندان می شود.

افزایش طول عمر لمینت سرامیکی با انجام مرافبت های پس از ونیر سرامیکی

همچنین از باز کردن درب فلزی بطری‌ها و یا باز کردن اقلام بسته بندی شده با دندان‌های ونیر سرامیکی جدا پرهیز کنید.

هزینه لمینت سرامیکی در تهران در سال 1402 چقدر است؟

هزینه لمینت سرامیکی بسته به موقعیت جغرافیایی و تخصص دندانپزشک زیبایی، تعداد دندان‌هایی که نیاز به لمینت دارند، جنس و کیفیت مواد استفاده شده، مهارت و تجربه دندانپزشک و شرایط دیگر متفاوت است.

برای اطلاع از هزینه لمینت سرامیکی در تهران، بهتر است با دندانپزشک زیبایی خود مشورت کنید. همچنین، باید توجه داشت که هزینه لمینت سرامیکی بالاتر از ونیر کامپوزیت دندان است و بسته به تعداد دندان‌هایی که نیاز به پوشش دارند، ممکن است هزینه قابل توجهی برای بیماران باشد.

سخن پایانی در خصوص لمینت سرامیکی در تهران:

امروزه بیش از گذشته افراد برای انجام لمینت سرامیکی در تهران به کلینیکهای دندانپزشکی زیبای مراجعه میکنند. ونیر سرامیکی یک روش عالی برای زیبا سازی لبخند است، چراکه علاوه بر ترمیم آسیب‌های دندان از مینای دندان در برابر فرسایش های فیزیکی و شیمایی نیز محافظت می کند. در صورتی که به خوبی از لمینت دندان‌ها مراقبت کنید، یکی از ماندگار ترین روش های طراحی لبخند است.

اگر تصیمیم دارید لمینت سرامیکی در تهران انجام دهید، می توانید به کلینیک دندانپزشکی طلوع دنت در زعفرانیه مراجعه کنید. تا با طراحی لبخند دیجیتال، لبخندی زیبا وطبیعی برای خود به ارمغان آورید. برای رزرو نوبت با مطب به شماره 02126355429 تماس بگیرید.

صفحات مرتبط:

ایمپلنت دندان با بیمه در تهران

ایمپلنت دندان با بیمه در تهران

ایمپلنت دندان با بیمه در تهران تحت پوشش بیمه های مختلف به دو دسته بیمه پایه و بیمه تکمیلی تقسیم می‌ شود. بیمه‌ های پایه، مانند بیمه تامین اجتماعی، معمولاً…
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

null
موبایل:
null
تلفن:
null
اینستاگرام:
null
آدرس:
تهران، زعفرانیه
null
ساعات کاری:
ساعات اداری: ساعات 15 الی 20
فهرست