بلیچینگ دندان در تهران

یکی از روش‌های اصلاح طرح لبخند برای سفید کردن دندان‌ها، بلیچینگ دندان است. امروزه افراد زیادی هستند که برای داشتن اعتماد به نفس بیشتر دوست دارند هنگامی که لبخند می‌زنند، لبخندی زیبا با دندان‌های سفید داشته باشند.

بلچینگ دندان در مرکز طلوع دنت تهران

بلیچینگ دندان چیست؟
انواع بلیچینگ دندان کدام است؟
طول عمر سفیدی دندان ها با بلیچینگ کردن چقدر است؟
آیا بلیچینگ دندان ها را دائمی سفید می کند؟
بسیاری از افراد بخاطر مصرف کافئین و استفاده از دخانیات دچار بدرنگی و زرد شدن دندان‌های خود شده اند. یکی از روش های اصلاح طرح لبخند در تهران بلیچینگ دندان تهران می باشد. بلیچینگ را می توانیم در خانه و در مطب پزشک انجام دهیم. معمولازمانی که در مطب دندانپزشکی انجام می شود، بهتر است  توسط متخصص دندانپزشکی زیبایی یا دندانپزشک انجام شود.

برای مشاوره بلیچینگ دندان در تهران کلیک کنید

بلیچینگ چیست؟

بلیچینگ دندان یا همان سفید کردن دندان ها یک فرایند زیبایی‌ دندان است که با استفاده از پراکسید هیدروژن یا کربامید پراکسید به وسیله بازتابش نور یا حرارت به دندان‌ها اعمال می‌شود تا رنگ لایه‌های بیرونی دندان‌ها را بهبود بخشد.

این فرایند می‌تواند به صورت خانگی با استفاده از کیت‌های بلیچینگ دندان یا توسط  دندانپزشک انجام شود. با این حال، باید توجه داشت که بلیچینگ دندان، همیشه بهبود رنگ دندان‌ها را تضمین نمی‌کند و ممکن است نتیجه مطلوبی در همه افراد به دست نیاورد. همچنین، بلیچینگ دندان ممکن است باعث حساسیت دندان شود که معمولاً بلافاصله پس از فرایند بلیچینگ رخ می‌دهد.

سفید کردن دندان با بلیچینگ در تهران

انواع بلیچینگ دندان

انواع بلیچینگ دندان به دو روش خانگی با استفاده از کیت‌های خانگی که توسط فرد انجام می شود و بلیچینگ دندان در مطب دندانپزشک، که توسط پزشک انجام می‌شود.

بلیچینگ دندان در مطب: این روش با نام آفیس بلیچینگ (office bleaching) نیز شناخته می‌شود. در این روش دندان‌پزشک به منظور محافظت از لثه‌ها ژل مخصوص را در اطراف دندان‌ها قرار می‌دهند. سپس با دقت کامل ژل سفیدکننده بلچینگ را که حاوی غلظت بالایی دارد را روی دندان‌ها قرار می‌دهند و سپس با تاباندن نور لیزری به مواد بلیچینگ آن‌ها را فعال می‌کند. این روش نتیجه بهتری نسبت به کیت‌های خانگی دارد، اما هزینه بیشتری هم دارد.

بلیچینگ دندان در مطب دندانپزشکی تهران

بلیچینگ دندان در خانه: در این روش، از کیت‌های بلیچینگ، تراکم‌ساز دندان و تقویت کننده پایه دندان استفاده می‌شود. درروش هوم بلیچینگ (office bleaching) دندان‌پزشک از دندان‌های شما قالب گیری انجام می‌دهد و کیفیت بلیچینگ را مطابق با دندان‌های شما می‌سازد. طبق دستور دندان‌پزشک زیبایی باید در چند مرحله و به مدت چند ساعت ژل بلیچینگ خانگی را درون تری پلاستیکی بلیچینگ بریزید و روی دندان‌هایتان قرار دهید. غلظت ژل‌های بلیچینگ خانگی کمتر از بلیچینگ در مطب می‌باشد. همین امر باعث شده که برای رسیدن به سفیدی موردنظر باید در چند مرحله و طبق یک زمان‌بندی مشخص انجام شود.

کیت های بلیچینگ در خانه

بلیچینگ دندان با استفاده از لیزر: در این روش، پزشک دندانپزشک از لیزر برای سرعت بخشیدن به فرایند بلیچینگ دندان استفاده می‌کند. این روش ممکن است نتایج بهتری نسبت به روش‌های دیگر داشته باشد، اما هزینه بسیار بالایی دارد.

در هر صورت، بهتر است قبل از اقدام به بلیچینگ دندان، با پزشک دندانپزشک خود مشورت کنید تا برای شما روش مناسبی را مشخص کند.

آیا بلیچینگ و سفید کردن دندان برای همه افراد مناسب است؟

به طور کلی، بلیچینگ دندان برای افرادی که دندان‌های سالم و بدون ترمیم قابل قبولی دارند و فقط تغییر رنگ در دندانهایشان  به چشم می خورد، مناسب است. اما برای افرادی که دندان‌هایشان ترمیم شده، پوسیدگی دارند یا دچار بیماری‌های لثه هستند، بلیچینگ دندان ممکن است خطرناک باشد.

برخی افراد ممکن است به دلیل حساسیت دندان، نتوانند این فرایند را تحمل کنند. در نهایت، برای تعیین اینکه آیا بلیچینگ دندان برای شما مناسب است یا خیر، بهتر است با متخصص یا دندانپزشک  زیبایی خود مشورت کنید.

بنابراین سفید کردن دندان برای همه افراد مناسب نیست و باید با دقت و با توجه به وضعیت دندان‌های فرد انجام شود.

بلیچینگ دندان چقدر دوام دارد؟

طول عمر و دوام بلیچینگ دندان به عوامل مختلفی مانند نوع مواد استفاده شده، تعداد جلسات بلیچینگ، وضعیت دندان‌های فرد و عادات غذایی و مصرف دخانیات   بستگی دارد.

اما به طور کلی، نتایج بلیچینگ دندان ممکن است بین 6 ماه تا 2 سال دوام داشته باشد. اگر عادات غذایی فرد شامل مصرف موادی همچون قهوه، شربت‌های نوشابه و سیگار باشد، دوام بلیچینگ دندان کوتاه‌تر خواهد بود.

 برای اینکه نتایج بلیچینگ دندان، بهتر باشد، باید عادات غذایی خود را تغییر داده و از محصولات مخرب دندان‌ها پرهیز کنید. همچنین، مراجعه دوره‌ای به پزشک دندانپزشک و انجام تمیزی دندان نیز می‌تواند برای حفظ نتایج بلیچینگ مفید باشد.

اقدامات قبل از بلیچینگ

برای آنکه بیشترین نتیجه را از بلیچینگ دندان دریافت کنید، بهتر است قبل از سفید کردن دندان با بلیچینگ تمامی جرم و پلاک‌های روی دندان را جرم‌گیری و بروساژ کنید. اگر دچار پوسیدگی دندان هستید قبل از بلیچینگ اقدام ترمیم آن کنید.

مقاومت جرم‌گیری و بلیچینگ دندان

جرم‌گیری یک درمان ترمیمی می‌باشد که دندان‌پزشک با استفاده از ابزارهای التراسونیک جرم و پلاک های تشکیل‌شده روی دندان را حذف می‌کند. جرم‌گیری به منظور پیشگیری از پوسیدگی دندان و التهاب لثه انجام می‌شود. میزان سفید شدن دندان پس از جرم‌گیری به دلیل حذف پلاک‌ها می‌باشد. بلیچینگ دندان یک روش اصلاح طرح لبخند است، یک درمان زیبایی برای سفید شدن دندان‌ها است. در بلیچینگ دندان چند درجه سفیدتر خواهند شد.

هزینه بلیچینگ دندان در تهران سال 1402

هزینه بلیچینگ دندان در تهران بسته به نوع روش بلیچینگ، مکان و نوع مطب دندانپزشکی که خدمات بلیچینگ را ارائه می‌دهد، متفاوت می‌باشد. هزینه بلیچینگ در مطب دندانپزشکی معمولاً بیشتر از بلیچینگ خانگی است.

هزینه بلیچینگ دندان در تهران در سال 1402 تقریبا بین ۲ تا ۸ میلیون تومان می‌باشد. اما باید توجه داشت که هزینه بلیچینگ دندان ممکن است بسته به شرایط و نیازهای هر فرد متفاوت باشد. چون بلیچینگ دندان یک روش زیبایی و اصلاح طرح لبخند به شمار می آید، بیمه هزینه ان را متقبل نمی شود و باید هزینه بلیچینگ را خود فرد پرداخت کند.

5 راه مراقبت پس از انجام بلیچینگ دندان تهران

همان طور که مستحصر هستید، مراقبت های پس از استفاده از هر روش اصلاح طرح لبخند باعث ماندگاری آن روش و طول عمر زیاد آن می شود. در این مقاله به 5 راه مراقبتی بعد از سفید کردن دندان ها اشاره شده است.

مراقبت های پس از بلیچینگ دندان

راه های مراقبتی پس از انجام بلیچینگ دندان عبارتند از:

مراقبت از دندانها بصورت روزانه: برای حفظ نتایج بلیچینگ دندان، بهتر است بعد از مصرف مواد غذ ایی از نخ دندان و مسواک استفاده کنید یا در صورت دسترسی نداشتن به مسواک دهان خود را بشویید.

پرهیز از مصرف مواد غذایی و نوشیدنی های رنگی: مصرف موادی همچون قهوه، نوشابه، چای، شکلات و سیگار می‌توانند باعث تغییر رنگ دندان‌ها شوند. بنابراین، بهتر است از مصرف آن‌ها کمتر کنید یا در صورت مصرف، بلافاصله بعد از آن شستشوی دهان کنید.

استفاده از خمیر دندان مناسب: برای حفظ نتایج بلیچینگ دندان، بهتر است از خمیر دندان‌هایی که برای حفظ رنگ دندان‌ها مناسب هستند، استفاده کنید.

مراجعه ماهانه به دندانپزشک: برای حفظ نتایج بلیچینگ دندان، بهتر است به صورت دوره‌ای به دندانپزشک مراجعه کنید تا دندان‌های خود را بررسی کرده و برای حفظ نتایج بلیچینگ دندان، تمیزی دندان‌های خود را انجام دهید.

مصرف غذاهای سالم: مصرف غذاهایی که حاوی ویتامین C و املاح معدنی و دیگر مواد مغذی هستند، به حفظ سلامت دندان‌ها کمک می‌کنند و می‌توانند به حفظ نتایج بلیچینگ دندان کمک کنند.

عدم استعمال دخانیات: دود سیگار و دخانیات می‌تواند موجب تغییر رنگ دندان‌ها و زرد شدن آن‌ها شود.

معایب و عوارض بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان نیز مانند سایر روش‌های اصلاح طرح لبخند دارای معایبی است. قبل ازانجام بلیچینگ در تهران و یا در سایر شهرهای دیگر به تمامی معایب و مزایای آن از هر نظر کاملاً آگاهی کسب کنید.

  • ژل بلیچینگ در مطب حاوی غلظت بالایی است. مهم است که حتماً به یک دندان‌پزشک با تجربه و بامهارت در تهران مراجعه کنید تا از بروز کمترین آسیب برای دندان‌هایتان جلوگیری به عمل‌آورید.
  • پس از بلیچینگ بعضی از افراد به مواد غذایی سرد و گرم حساس می‌شوند. این حساسیت دندانی موقتی بوده و پس از گذشت مدتی رفع خواهد شد.
  • میزان سفید شدن دندان‌ها در بلیچینگ تنها چند درجه است؛ و نمی‌توان مانند ونیر کامپوزیت و یا لمینت سرامیکی سفیدی خیلی درخشانی را از بلیچینگ انتظار داشت.

عدم انتخاب صحیح دندان پزشک اسیب به دندان وسایر عوارض بلیچینگ دندان را به دنبال دارد

مزایای بلیچینگ

مزایای بلیچینگ عبارت اند از:

  • بلیچینگ دندان در مطب یک روش سریع برای سفید کردن دندان است.
  • در یک جلسه یک ساعته می‌توان دندان‌های خود را به روش بلیچینگ سفید و درخشان کرد.
  • سفید کردن دندان به روش بلیچینگ یک روش بی خطر محسوب می‌شود.
  • بلیچینگ در تهران نسبت به سایر روش های زیبایی دندان کمتر است.
  • مراحل انجام بلیچینگ بدون احساس درد و ناراحتی برای فرد می‌باشد.

 لمینت بهتر است یا بلیچینگ؟

لمینت و بلیچینگ هر دو روشی برای اصلاح طرح لبخند هستند. ونیر کامپوزیت در دو نوع لمینت سرامیکی و ونیر کامپوزیت در دندانپزشکی زیبایی استفاده می‌شود. لمینت سرامیکی و ونیر کامپوزیت با هدف اصلاح فرم دندان‌ها و سفید کردن دندان‌ها به‌کاربرده می‌شوند.

مراحل و فرایند لمینت با بلیچینگ کاملاً از یکدیگر متفاوت می‌باشد. در لمیینت سرامیکی و ونیر کامپوزیت پوششی روی دندان قرار می‌گیرد که علاوه بر پوشاندن لکه‌های زرد روی دندان‌ها، شکستگی و لب‌پریدگی آن‌ها را نیز ترمیم می‌کند. طول عمر و ماندگاری لمینت بیش از 10 سال می‌باشد. برای آنکه بهترین و درست‌ترین راه را برای سفید کردن دندان‌هایتان انتخاب کنید، حتماً با یک دندان‌پزشک متخصص زیبایی و ترمیمی حاذق در تهران مشورت بگیرد.

بلیچینگ بعد از ارتودنسی

پس از برداشتن بریس های ارتودنسی لکه‌های سفیدی به دلیل تجمع جرم و پلاک روی دندان‌ها ایجادشده‌اند و ظاهر دندان‌های صاف و مرتب را نازیبا کرده‌اند. یکی از خدماتی که کلینیک طلوع دنت برای افرادی که به تازگی ارتودنسی خود را تمام کرده اند انجام می‌دهند، بلیچینگ در تهران است. پس از گذشت 4-6 ماه از ارتودنسی با بلیچینگ می‌توانید دندان‌های خود را سفید کنید.

از یک دندان‌پزشک زیبایی در تهران مشورت بگیرید دندان‌پزشک با توجه وضعیت دندان‌های هر فرد بهترین روش سفید کردن دندان‌ها بعد از ارتودنسی را به او توصیه خواهد کرد.

و در آخر :

بلیچینگ در تهران ازجمله خدماتی است که در دندانپزشکی های زیبایی در تهران ارئه میشود. سفید کردن دندان به روش بلیچینگ یک راه سریع و بی خطر است. اگر دندان های صاف و مرتبی دارید بلیچینگ یک گزینه خوب برای سفید کردن دندان‌هایتان است.

مرکز طلوع دنت درتهران تمامی خدمات اصلاح طرح لبخند از جمله لمینت سرامیکی، ایمپلنت فوری دو دندان جلو و… را به همو‌طنان گرامی ارائه می دهد. برای رزرو یک نوبت معاینه با شماره 02126355429 تماس بگیرید.

صفحات مرتبط:

ایمپلنت دندان با بیمه در تهران

ایمپلنت دندان با بیمه در تهران

ایمپلنت دندان با بیمه در تهران تحت پوشش بیمه های مختلف به دو دسته بیمه پایه و بیمه تکمیلی تقسیم می‌ شود. بیمه‌ های پایه، مانند بیمه تامین اجتماعی، معمولاً…
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

null
موبایل:
null
تلفن:
null
اینستاگرام:
null
آدرس:
تهران، زعفرانیه
null
ساعات کاری:
ساعات اداری: ساعات 15 الی 20
فهرست