10 علل تفاوت قیمت کاشت ایمپلنت دندان در کلینیک ها

10 علل تفاوت قیمت کاشت ایمپلنت دندان در کلینیک ها

هزینه کاشت ایمپلنت دندان می‌ تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. در این مقاله  طلوع دنت مرکز تخصصی ایمپلنت و دندان پزشکی زیبایی، دارای بهترین متخصص ایمپلنت در تهران، به تحلیل عوامل تاثیرگذار بر تعرفه ایمپلنت های دندانی پرداخته است. در این مطلب 10 مورد از مهم ترین عوامل مؤثر در علت تفاوت قیمت ایمپلنت های دندانی پرداخته شده است:

 1. تعداد ایمپلنت های مورد نیاز
 2. برند و نوع ایمپلنت
 3. جنس ایمپلنت دندان
 4. ناحیه ای که دندان از دست رفته باید جایگزین شود
 5. نیاز به تراکم استخوان یا درمان های اضافی مانند لیفت سینوس یا پیوند استخوان
 6. هزینه های آماده سازی ایمپلنت
 7. کیفیت مواد به‌ کار رفته شده در ایمپلنت
 8. نوع روکش یا تاج ایمپلنت
 9. تکنیک کاشت ایمپلنت مانند ایمپلنت فوری، دیجیتال یا سنتی
 10. دستمزد پزشک متخصص

پس برای آشنایی بیشتر با علت تفاوت قیمت ایمپلنت های دندانی در کلینیک پزشکان مختلف، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مشاوره ایمپلنت دندان در تهران | طلوع دنت

علت تفاوت قیمت ایمپلنت های دندان

در حال حاضر کشورهای زیادی در سرتاسر دنیا اقدام به ساخت و تولید ایمپلنت های دندانی کرده اند. چیزی در حدود 150 مدل و برند مختلف ایمپلنت در بازار وجود دارد که بسته به کیفیت ساخت، برند، کشور سازنده و پارامترهای دیگر، برخی از آن ها ارزان‌ تر یا گران‌ تر از بقیه هستند.

ایمپلنت‌ های محبوب و پرطرفدار با برندهای ممتاز، مانند Nobel Biocare، Straumann، Biohorizons و Bego، سال‌ هاست که در صنعت ایمپلنت فعالیت می‌ کنند و میلیون‌ ها دلار برای بهبود کیفیت ایمپلنت‌ های خود هزینه می‌ کنند.

پس به طور کلی، تعرفه کاشت ایمپلنت دندان ثابت نیست و همیشه به صورت طیف گسترده‌ ای از قیمت در نظر گرفته می‌ شود؛ زیرا جراحی کاشت دندان در افراد مختلف بسته به وضعیت آن ها متفاوت است. پس در نتیجه این عوامل متغیر است که باعث تفاوت‌ های قیمتی می‌ شوند.

چرا قیمت ایمپلنت ها متفاوت است؟

عوامل موثر در علت تفاوت قیمت ایمپلنت های دندانی می‌ تواند متنوع باشد. تفاوت قیمت ایمپلنت‌ ها به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به تحلیل عوامل تاثیرگذار بر قیمت ایمپلنت دندان می‌ پردازیم:

کیفیت و جنس ایمپلنت دندان: ایمپلنت‌ ها معمولا از موادی مانند تیتانیوم یا سرامیک ساخته می شوند. استفاده از تیتانیوم به علت خواص منحصر به فرد آن و سازگاری آن با بدن انسان، به عنوان ماده اصلی در ساخت ایمپلنت‌ ها شناخته شده است. پس با توجه به این موضوع، کیفیت تیتانیوم مورد استفاده در ساخت ایمپلنت می‌ تواند متفاوت باشد و در میزان موفقیت کاشت و قیمت نهایی ایمپلنت‌ مؤثر باشد.

تجهیزات پزشکی و فناوری های استفاده شده در تولید و ساخت ایمپلنت: استفاده از تجهیزات پزشکی پیشرفته و فناوری های نوین در ساخت ایمپلنت‌ ها، علاوه بر تحت تاثیر قرار دادن عملکرد ایمپلنت ها، هزینه تولید را نیز تحت تأثیر خود قرار می‌ دهد. به طور کلی ایمپلنت‌ هایی که از تجهیزات پیشرفته و فناوری های جدید استفاده می‌ کنند؛ طبیعی است که قیمت بالاتری نیز داشته باشند.

میزان تجربه و تخصص ایمپلنتولوژیست و تیم درمانی: تجربه و تخصص پزشکان و تیم درمانی نیز بر قیمت نهایی کاشت ایمپلنت دندان تأثیر دارد. یک دندانپزشک با تجربه و دارای تخصص کافی در زمینه ایمپلنت‌، می‌ تواند هزینه‌ های ایمپلنت‌ را بر اساس تجربه و تخصص خود تعیین کند.

نوع درمان: بسته به روش‌ های نوینی که امروزه جایگزین روش های سنتی شده اند؛ نظیر ایمپلنت پانچی، ایمپلنت فوری، ایمپلنت دیجیتال، ایمپلنت با بیهوشی و … قیمت کاشت ایمپلنت دندان می تواند متغیر باشد.

برند ایمپلنت: در بازار برندهای مختلفی از ایمپلنت‌ های دندانی تولید و عرضه می شوند که از میان آن ها برندهای مطرح آمریکایی و اروپایی نسبت به برندهای دیگر نظیر چینی و کره‌ ای، قیمت کاملاً متفاوتی دارند.

گارانتی و خدمات پس از فروش: خدمات پس از فروش مانند پشتیبانی و مراقبت پس از جراحی نیز ممکن است در تعیین قیمت ایمپلنت دندان نقش داشته باشند. . این خدمات شامل مراقبت‌ های دوره‌ ای، گارانتی‌ های طولانی‌ مدت و خدمات پشتیبانی فنی می‌ باشد.

به همین دلیل، تفاوت هزینه ایمپلنت‌ ها به دلیل عوامل متعددی که در بالا به آن ها اشاره کردیم؛ می تواند متغیر باشد.

چرا قیمت ایمپلنت ها متفاوت است؟

علت تفاوت قیمت ایمپلنت های دندان در برندهای مختلف چیست؟

تفاوت در قیمت ایمپلنت‌ های دندان از برندهای مختلف می‌ تواند به عوامل متعددی بستگی داشته باشد و برای انتخاب ایمپلنت مناسب، باید مواردی مانند کیفیت، تکنولوژی، نام تجاری، و خدمات پس از فروش را در نظر گرفت.  در ادامه به علت تفاوت قیمت مارک های مختلف ایمپلنت دندان اشاره شده است:

 1.  برندهای مختلف ایمپلنت‌ از مواد با کیفیت متفاوت استفاده می کنند. برخی برندها از مواد فلزی پیشرفته و با کیفیت بالا استفاده می‌ کنند که می‌ تواند قیمت را افزایش دهد.
 2. برخی برندها ممکن است از تکنولوژی‌ ها و نوآوری‌ های پیشرفته‌ تر برای تولید ایمپلنت‌ های دندان استفاده کنند که این تکنولوژی‌ ها ممکن است ایمپلنت‌ ها را دقیق‌ تر، با دوام‌ تر و زیباتر کنند.
 3. برندهایی که در تحقیق و توسعه (R&D) سرمایه‌ گذاری می‌ کنند و روش های نوین را برای بهبود ایمپلنت‌ های دندان توسعه می‌ دهند؛ ممکن است قیمت بالاتری نیز داشته باشند.
 4. برندهای معروف و با شهرت ممکن است برای نام تجاری خود هزینه بیشتری را به مشتریان خود اعمال کنند.
 5. برندهایی که خدمات پس از فروش عالی ارائه می‌ دهند؛ ممکن است قیمت بالاتری داشته باشند.

قیمت بهترین نوع ایمپلنت چقدر است؟

قیمت بهترین برند ایمپلنت دندان که جزو ایمپلنت دندان های Top Level می باشند؛ در سال جاری از 16.800.000 میلیون تومان تا 32.000.000 تومان میتواند متغیر باشد. برین ایمپلنت ها همگی دارای ضمانت مادام العمر و بالاترین کیفیت هستند. اما این فقط قیمت ایمپلنت بوده و هزینه‌ های مربوط به مراحل پیش‌ درمانی، جراحی، و پس از جراحی نیز باید به آن اضافه شود.

به طور مثال ایمپلنت مارک اشترومن Roxalid Active، دارای بالاترین کیفیت بوده که ساخت کشور سوئیس می باشد و قیمتی در حدود 26.000.000 میلیون تومان برای آن در نظر گرفته شده است.

علت تفاوت قیمت ایمپلنت های دندان در کلینیک پزشکان مختلف چیست؟

تفاوت در قیمت ایمپلنت‌ های دندانی در کلینیک‌ ها و مطب پزشکان متخصص ایمپلنت می تواند به دلایل زیر باشد:

1- موقعیت جغرافیایی کلینیک‌، معمولا در شهرها با هزینه زندگی بالا و هزینه‌ های پزشکی بیشتر، قیمت‌ های خدمات پزشکی نیز بیشتر است.

2- کلینیک‌ هایی که از تجهیزات پیشرفته و فناوری‌ های نوین برای جراحی ایمپلنت استفاده می‌ کنند؛ ممکن است قیمت بیشتری داشته باشند.

3- مراکزی که توسط پزشکان با تخصص و تجربه بالا مدیریت می‌ شوند؛ ممکن است قیمت بیشتری داشته باشند. تجربه و تخصص پزشکان می‌ تواند تأثیر مستقیمی بر کیفیت و قیمت خدمات داشته باشد.

4- کلینیک‌ هایی که نام تجاری خوبی دارند یا در فضای مجازی، سایت های اینترنتی و در صنعت پزشکی شناخته شده‌ تر هستند؛ ممکن است برای خدمات خود قیمت بیشتری اعمال کنند.

5- برخی مراکز ایمپلنت ممکن است از مواد با کیفیت تر با برندهای محبوب استفاده کنند که ممکن است هزینه را افزایش دهد.

6- هزینه‌ های جانبی دیگر مانند اجاره مکان، هزینه‌ های نیروی انسانی، بیمه و … در کلینیک‌ ها وجود دارد که همه این موارد ممکن است در قیمت خدمات ایمپلنت‌ های دندانی تأثیر گذار باشد..

برای دریافت تعرفه دقیق و قیمت ایمپلنت دندان در تهران می توانید با مشاورین ما در مرکز تخصصی ایمپلنت و دندانپزشکی زیبایی طلوع دنت در تماس باشید.

آیا می‌ توانم از ایمپلنت‌ های ارزانی که در تبلیغات به آنها اشاره می‌ شود؛ استفاده کنم؟

از آنجایی که دهان بخش حساسی از بدن است و ایمپلنت‌ ها در آن برای مدت طولانی وجود دارند؛ مهم است که مواد مورد استفاده در ایمپلنت‌ ها با کیفیت و مطمئن باشند. هیچ برند ایمپلنت خوب یا حتی متوسطی قیمت ارزانی ندارد.

1- ایمپلنت‌ های ارزان ممکن است از مواد با کیفیت پایین تولید شوند که ممکن است باعث مشکلات در آینده شود.

2- ایمپلنت‌ های ارزان قیمت ممکن است از تکنولوژی‌ های پایین و فرآیندهای تولید با دقت پایین استفاده کنند که ممکن است به عملکرد نامطلوب در آینده منجر شود.

3- انتخاب یک پزشک با تجربه و متخصص در اجرای کاشت ایمپلنت‌ دندان مهم است. پزشکان با تجربه ممکن است برای جراحی و اجرای ایمپلنت‌ ها هزینه بیشتری داشته باشند؛ که این میزان تخصص می‌ تواند تأثیر مثبت بر نتایج درازمدت درمان داشته باشد.

4- خدمات پس از فروش ایمپلنت نیز مهم است زیرا ایمپلنت‌ های ارزان قیمت ممکن است هزینه‌ های پس از فروش و تعمیرات را پشتیبانی نکنند.

اما با وجود موارد گفته شده ممکن است برخی از ایمپلنت‌ های ارزان قیمت گزینه مناسبی باشند؛ اما مهم است که پیش از انتخاب، تحقیقات لازم را در مورد تخصص پزشک و برند استفاده شده کسب کنید تا بهترین گزینه را برای شرایط و نیازهای خود پیدا کنید.

همچنین باید به این نکته توجه کنید که ایمپلنت‌ های دندان تخصصی هستند و انجام آنها به دست پزشکان متخصص و با تجربه اجتناب ناپذیر است. به طور کلی ایمپلنت های ارزانی که در تبلیغات از آن ها استفاده می شود می تواند سه علت داشته باشد:

 • یا ریشه در نامرغوب بودن برند ایمپلنت دارد.
 • یا پزشک تجربه و تخصص لازم را ندارد.
 • یا هر دوی این موارد وجود دارد.

پس توصیه می کنیم که موفقیت بلندمدت و دوام ایمپلنت را نسبت به صرفه جویی در هزینه کوتاه مدت در الویت خود قرار دهید. برای جلوگیری از سودجویی برخی افراد می توانید از خدمات ایمپلنت اقساطی در تهران استفاده کنید که برخی مراکز این تسهیلات را برای مراجعه کنندگان خود در نظر گرفته اند.

آیا می‌ توانم از ایمپلنت‌ های ارزانی که در تبلیغات به آنها اشاره می‌ شود؛ استفاده کنم؟

در نهایت

در این مطلب به بررسی و تحلیل 10 علل تفاوت قیمت کاشت ایمپلنت دندان در کلینیک ها و مراکز کاشت ایمپلنت دندان پرداخته شد. به طور کلی تفاوت قیمت ایمپلنت های دندان را می تواند وابسته به تجربه و تخصص پزشک، موقعیت جغرافیایی کلینیک کاشت دندان، مراحل پیش‌ درمانی اضافی مانند لیفت سینوس، کاشت استخوان یا کشیدن دندان‌ ها، مواد استفاده شده در ساخت ایمپلنت ها و مواردی از این قبیل که در بالا به آن ها اشاره شد؛ باشد.

صفحات مرتبط:

ایمپلنت ارزان در تهران

ایمپلنت ارزان در تهران

ایمپلنت‌ ها هزینه‌ های مختلفی دارند و قیمت آن‌ ها به عوامل مختلفی مانند مکان جغرافیایی مطب، تجربه دندان‌ پزشک، نوع ایمپلنت و متریال‌ های استفاده شده؛ بستگی دارد. اما…
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

null
موبایل:
null
تلفن:
null
اینستاگرام:
null
آدرس:
تهران، زعفرانیه
null
ساعات کاری:
ساعات اداری: ساعات 15 الی 20
فهرست