تفاوت بریج دندان با ایمپلنت دندان چیست؟

تفاوت بریج دندان با ایمپلنت دندان چیست؟

بریج دندان (Dental Bridge) و ایمپلنت دندان (Dental Implant) دو روش مختلف بوده که امروزه برای جایگزینی یک یا چند دندان از دست رفته یا آسیب دیده توسط متخصصان دندانپزشکی به کار برده می شوند. اصلی‌ ترین تفاوت بین پل دندان و ایمپلنت این است که ایمپلنت دندان به عنوان یک روش مستقل وابسته به استخوان فک عمل می‌ کند؛ در حالی که بریج دندان از دندان‌ های طبیعی به عنوان پایه استفاده می‌ کند. در ادامه برای آشنایی بیشتر با تفاوت میان این دو روش درمانی و مزایا و معایب هر کدام با طلوع دنت مرکز تخصصی ایمپلنت فوری در تهران همراه باشید.

مشاوره ایمپلنت دندان در تهران | طلوع دنت

ایمپلنت بهتره یا بریج دندان؟

برای پاسخ به این سوال که آیا ایمپلنت بهتر است یا بریج؟ به طور قطع و صد در صد نمی توان گفت که کدام روش نسبت به دیگری برتری دارد. زیرا بسته به شرایط دندانی شما، بریج یا ایمپلنت می‌ تواند بهترین درمان مناسب شما باشد. تصمیم بین ایمپلنت و بریج باید با توجه به شرایط خاص شما، نیازهای دندانی و توصیه‌ های متخصص ایمپلنت گرفته شود. برای تصمیم‌ گیری در مورد این که کدام روش برای هر فرد مناسب است؛ بهتر است با متخصص ایمپلنت خود مشورت کنید.

مرکز دندانپزشکی طلوع دنت، یکی از مجهزترین مراکز دندانپزشکی همراه با بهترین متخصص ایمپلنت تهران است که شما می توانید برای دریافت مشاوره و خدمات دندانپزشکی به این مرکز مراجعه فرمایید.

اما به طور کلی:

پل دندان: بریج یک پل دندانی است برای جایگزینی یک یا چند دندان از دست رفته، که به دندان‌ های کناری متصل می‌ شوند و دندان مصنوعی را جایگزین می‌ کنند. این درمان روشی نسبتاً سریع‌ تر و کم‌ هزینه‌ تر نسبت به ایمپلنت‌ ها می‌ باشد. بریج‌ ها ممکن است نیاز به تعمیرات دوره‌ ای داشته باشند یا پس از مدتی نیاز به تعویض داشته باشند.

ایمپلنت دندان: ایمپلنت یک ریشه دندانی مصنوعی است که در استخوان فک قرار داده می شود و به آن یک دندان مصنوعی متصل می‌ شود. ایمپلنت دندان به معنای نصب یک ریشه فلزی در استخوان فک و نصب یک روکش دندان روی آن است. بنابراین ایمپلنت یک دندان مصنوعی ثابت است که ظاهر و کارکرد دندان طبیعی شما را بازسازی می‌ کند.

دندان چسبی بهتر است یا ایمپلنت دندان؟

دندان‌ های مصنوعی چسبی و ایمپلنت هر دو روش جایگزینی برای دندان‌ های از دست رفته هستند. دندان‌ های چسبی (همچون بریج‌ ها یا دندان‌ های مصنوعی متصل شده به دندان‌ های طبیعی با چسب) و ایمپلنت‌ ها هر کدام ویژگی‌ ها و مزایا و معایب خود را دارند.

دندان‌های چسبی: دندان‌ های مصنوعی چسبی به کمک چسب‌ های موقتی در جای خود محکم می‌ شوند و می‌ توانند توانایی جویدن و لبخند زیبا را به شما برگردانند و از بافت‌ های نرم و سخت دهان شما حمایت کنند. این روش می‌ تواند برای جایگزین کردن چند دندان یا به صورت پروتز کامل استفاده شود.

ایمپلنت دندان: ایمپلنت دندان به معنای نصب یک ریشه فلزی در استخوان فک و نصب یک روکش دندان روی آن است. بنابراین ایمپلنت یک دندان مصنوعی ثابت است که ظاهر و کارکرد دندان طبیعی شما را بازسازی می‌ کند.

در نگاه کلی در پاسخ به این پرسش که دندان چسبی بهتر است یا ایمپلنت؟ باید گفت ایمپلنت می‌ تواند کیفیت و عملکرد بهتری نسبت به بریج دندان ارائه دهد؛ اما با وجود این هر کدام از این روش‌ ها دارای ویژگی‌ هایی هستند که می‌ تواند بر انتخاب گزینه مناسب برای هر فرد تاثیرگذار باشد.

از نظر دندانپزشکان بریج بهتر است یا ایمپلنت؟

نظر دندان‌ پزشکان در مورد استفاده از بریج یا ایمپلنت ممکن است بستگی به شرایط خاص و موارد مختلف دهانی هر فرد داشته باشد. برای برخی موارد، دندان‌ پزشکان ممکن است ترجیح دهند از بریج استفاده کنند و برای موارد دیگر، ایمپلنت را به عنوان راه حل بهتر معرفی کنند. برای انتخاب روش مناسب، باید با پزشک خود مشورت کنید. با توجه به موارد مختلفی که در نظر گرفته می‌ شود؛ نظر دندان‌ پزشکان ممکن است متغیر باشد:

اگر فردی به دنبال یک راه حل دائمی‌ تر و با دوام است؛ ایمپلنت ممکن است بهترین گزینه باشد.

اما اگر شرایط دندانی و استخوان مناسب برای ایمپلنت وجود نداشته باشد یا نیاز به یک راه حل سریع‌ تر و کم‌ هزینه‌ تر باشد؛ بریج ممکن است انتخاب بهتری باشد.

از نظر دندانپزشکان بریج بهتر است یا ایمپلنت؟

برای پاسخ به این سوال، بریج دندان به دلیل مزایایی مانند کوتاه بودن زمان درمان، هزینه کمتر و عدم نیاز به جراحی شاید بسته به شرایط فرد توصیه شود. انتخاب بین این دو روش از نظر متخصص ایمپلنت ممکن است به موارد زیر وابسته باشد:

میزان سلامت دهان و دندان ها

در صورتی که دندان‌ های طبیعی اطراف مناسب و سالم هستند؛ استفاده از بریج ممکن است بهترین گزینه باشد. اما اگر دندان‌ های اطراف آسیب دیده یا ضعیف هستند؛ ایمپلنت می‌ تواند گزینه بهتری باشد.

هزینه

هزینه ایمپلنت‌ ها ممکن است بیشتر از بریج‌ ها باشد؛ اما باید در نظر گرفت که ایمپلنت‌ ها به عنوان راه حل دائمی‌ تر معمولاً می‌ توانند هزینه مربوط به تعمیرات دوره‌ ای بریج را کاهش دهند و از نظر متخصصان ایمپلنت در برخی موارد می تواند درمانی مقرون به صرفه برای بیماران باشد.

مقایسه هزینه بریج و ایمپلنت

هزینه نهایی بین بریج و ایمپلنت بستگی به شرایط دهانی خاص شما، تعداد دندان‌ هایی که نیاز به جایگزینی دارند و متخصص دندان‌ پزشکی شما دارد. ممکن است با مشاوره با دندان‌ پزشک خود و دریافت توصیه‌ هایی برای وضعیت دهانی خود، بتوانید تصمیم بهتری در مورد هزینه‌ ها و گزینه‌ های درمانیتان بگیرید. هزینه بین بریج و ایمپلنت دندان به عوامل متعددی بستگی دارد که شامل موارد زیر می‌ شود:

مقایسه قیمت اولیه ایمپلنت و بریج دندان: بریج‌ های دندانی معمولاً هزینه کمتری نسبت به ایمپلنت‌ ها دارند. این موضوع می‌ تواند به دلیل فرآیند ساده‌ تر و کم‌ زمان‌ بر تر نصب بریج‌ ها نسبت به ایمپلنت‌ ها باشد.

دوام، نگهداری و پشتیبانی پس از درمان: ایمپلنت‌ ها به طور کلی به عنوان یک راه حل دائمی‌ شناخته می‌ شوند. به همین دلیل، ممکن است در طولانی‌ مدت به مراتب کمتر نیاز به تعمیرات یا تعویض داشته باشند که این موضوع می‌ تواند هزینه کل را کاهش دهد.

اما بریج‌ های دندانی ممکن است پس از گذشت مدتی نیاز به تعمیرات داشته باشند و یا برای حفظ عملکرد بهتر تعویض شوند که این نیاز به تعمیرات و تعویض، ممکن است هزینه‌ های اضافی ایجاد کند.

فرآیند درمان: ایمپلنت‌ ها به دلیل نیاز به جراحی که دارند؛ ممکن است هزینه های بیشتری نسبت به بریج‌ ها داشته باشند. اما بریج‌ های دندانی معمولاً به دلیل فرآیند نصب نیازمند جراحی نبوده و زمان کمتری را به خود اختصاص می دهند و از نظر هزینه ممکن است کم هزینه تر باشند.

طول عمر بریج دندان بیشتر است یا ایمپلنت؟

به طور کلی، ایمپلنت دندان دوام بیشتری نسبت به بریج دندان دارد. اگرچه، هر دو روش مزایا و معایب خود را دارند و انتخاب بین آن‌ ها باید بر اساس شرایط و نیازهای هر فرد باشد. برای مثال، بریج دندان در مواردی که دندان‌ های کناری سالم و قوی هستند؛ می‌ توانند گزینه مناسبی باشد. ایمپلنت دندان نیز در مواردی که دندان‌ های کناری ضعیف و ناتوان هستند؛ می‌ توانند گزینه مناسبی باشند. در نتیجه:

در مقایسه با طول عمر، ایمپلنت دندان بیشترین دوام را نسبت به بریج یا پل دندان دارد.

ایمپلنت معمولاً حدود 25 سال عمر مفید دارد. اصولاً، ایمپلنت‌ ها نسبت به بریج‌ های دندانی به عنوان یک راه حل دائمی‌ تر و با دوام‌ تر معرفی می‌ شوند. البته بریج دندان هم می‌ تواند ماندگاری خوبی داشته باشد. اگر بریج دندان در فشار غذا خوردن نشکند و دوام بیاورد؛ ماندگاری آن به 10 سال هم می‌ رسد.

تفاوت ایمپلنت و بریج در این زمینه زمانی آشکار می‌ شود که شما از برند های برتر ایمپلنت بهره ببرید. دوام و ماندگاری برخی از برند های برتر ایمپلنت همیشگی است. ماندگاری این دو روش به موارد زیر نیز بستگی دارد:

آنچه باید درباره ایمپلنت دندان بدانید:

ایمپلنت‌ ها به استخوان متصل می شوند و به عنوان یک جزء پایدار در دهان قرار می‌ گیرند. بنابراین، در شرایط مناسب و با مراقبت های لازم، ایمپلنت‌ ها ممکن است تا چندین دهه یا حتی تمام عمر باقی بمانند. همچنین ایمپلنت‌ ها به عنوان یک روش مستقل نیازی به دندان‌ های طبیعی برای حمایت ندارند. این بدین معنا است که ایمپلنت‌ ها مستقل از وضعیت دندان‌ های اطراف به عملکرد خود ادامه می دهند.

آنچه باید درباره بریج دندان بدانید:

اما بریج‌ های دندانی نیاز به حمایت از دندان‌ های طبیعی مجاور خود دارند و ممکن است نیاز به تعویض دوره‌ ای یا تعمیرات داشته باشند و معمولاً دوام آنها کمتر از ایمپلنت‌ ها می باشد. بریج‌ های دندانی نیاز به دندان‌ های طبیعی سالم در مجاور خود دارند که ممکن است در برخی موارد به دنبال نیاز به تعمیرات یا تعویض نیز داشته باشند.

با توجه به این نکات، ایمپلنت‌ ها ممکن است دوام بیشتری نسبت به بریج‌ های دندانی داشته باشند.

طول عمر بریج دندان بیشتر است یا ایمپلنت؟

مقایسه ایمپلنت و بریج از نظر راحتی

برای مقایسه این دو روش از نظر راحتی، باید گفت که ایمپلنت به دلیل داشتن ریشه مصنوعی از جنس آلیاژ تیتانیوم که با استخوان پیوند می‌ خورد؛ حس دندان واقعی را برای شما به ارمغان می‌ آورد و دوام بالاتری نسبت به بریج دارد. از طرفی، بریج دندانی به دلیل نیاز به دندان های کناری سالم، می‌ تواند در برخی موارد محدودیت داشته باشد.

از نظر راحتی و  مقایسه مراقبت‌ های ایمپلنت و بریج دندان می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

راحتی در استفاده روزمره

ایمپلنت‌ ها معمولاً به عنوان یک روش ثابت شناخته می‌ شوند و به دلیل آن که به استخوان فک متصل می شوند؛ حس و عملکرد بسیار نزدیک به دندان های طبیعی را فراهم می‌ کنند. این مورد باعث می‌ شود تا ایمپلنت‌ ها در استفاده روزمره بسیار راحت و طبیعی به نظر بیایند.

بریج‌ های دندانی ممکن است در برخی موارد حس ناطبیعی‌ تری نسب به ایمپلنت ها داشته باشند. این به دلیل نیاز به حمایت از دندان‌ های طبیعی و احساسی است که ممکن است نسبت به بریج‌ ها وجود داشته باشد.

راحتی در مراقبت و نگهداری

ایمپلنت‌ ها نیازی به مراقبت یا نگهداری خاصی ندارند. چرا که به دلیل شباهتی که به دندان های طبیعی دارند؛ مراقبت از آن ها همانند دندان‌ های طبیعی می باشد. بریج‌ های دندانی ممکن است نیاز به مراقبت‌ های خاصی مثل استفاده از فیلرهای دندانی یا استفاده از فرش دندان‌ های خاص داشته باشند.

از نظر راحتی در استفاده روزمره، ایمپلنت‌ ها به دلیل استواری و ثبات ممکن است راحت‌ تر از بریج‌ های دندانی به نظر بیایند. اما تجربه شخصی و وضعیت دهانی هر فرد ممکن است بر تجربه و راحتی نهایی تاثیر بگذارد.

مقایسه ایمپلنت و بریج از نظر راحتی

مقایسه و تفاوت ایمپلنت و بریج دندان

تفاوت ایمپلنت و بریج در چیست؟ به طور کلی، بریج دندان و ایمپلنت دندان هر دو برای جایگزینی دندان‌ های از دست رفته به کار می‌ روند. با این حال، این دو روش تفاوت‌ هایی با یکدیگر دارند. فرق ایمپلنت و بریج در آسیب به استخوان‌ های فک بسیار آشکار است. برای انتخاب بین این دو روش، بهتر است با دندان‌ پزشک خود مشورت کنید.

نکته مهم این است که پیشنهادات و توصیه‌ های متخصص دندانپزشکی برای شرایط خاص شما بسیار حیاتی هستند. در ادامه به طور کامل به تفاوت این دو روش و مقایسه ایمپلنت با بریج دندان پرداخته ایم:

بریج دندان (Dental Bridge)

یک بریج دندان شامل دو یا چند دندان است که به هم متصل شده‌ اند.  به طور معمول پل دندانی از دندان‌ های طبیعی در کنار دندان از دست رفته حمایت می‌ کند. دندان‌ های طبیعی کناری که به بریج دندان متصل می‌ شوند؛ بایستی سالم باشند تا بریج بتواند عملکرد خوبی داشته باشد.

مزایای بریج دندان در مقایسه با ایمپلنت دندان:

 1. در بریج دندان، دندان از دست رفته با دندان‌ های اطراف جایگزین می‌ شود.
 2. بریج یکی از آسان‌ ترین روش‌ ها برای پر کردن جای خالی دندان است.
 3. معمولاً می‌ توان در چند جلسه ساده دندان‌ های چسبی را نصب کرد.
 4. روشی نسبتاً سریع‌ تر نسبت به ایمپلنت است. همه مدت‌ زمان درمان با بریج یا پل دندان در دو جلسه خلاصه می‌ شود.
 5. هزینه بریج دندان بسیار پایین‌ تر از هزینه ایمپلنت است.
 6. از بستر دندان‌ های طبیعی استفاده می‌ کند که برخی از افراد این موضوع را به عنوان یک حسن از این درمان مطرح می کنند.
 7. این روش، با استفاده از دندان‌ های طبیعی به عنوان پایه، دندان جدید را در موقعیت مناسبی قرار می‌ دهد.

مزایای بریج دندان در مقایسه با ایمپلنت دندان:

معایب بریج دندان در مقایسه با ایمپلنت دندان:

 1. برای بریج دندان، دندان‌ های اطراف تراش داده خواهند شد.
 2. بریج دندان به صورت موقتی است و معمولاً برای جایگزینی دندان‌ های از دست رفته در مدت کوتاهی استفاده می‌ شود.
 3. نیاز به دندان‌ های طبیعی سالم در کنار دندان کشیده شده دارد که اگر این دندان‌ ها آسیب دیده یا ضعیف باشند؛ استفاده از بریج ممکن است مشکلاتی ایجاد کند.
 4. از لحاظ دوام و استحکام بریج دندان‌ ها ممکن است نیاز به تعمیرات دوره‌ ای داشته باشند یا پس از مدتی نیاز به تعویض داشته باشند.
 5. از نظر عملکرد و ظاهر بریج دندان‌ ها ممکن است در برخی موارد احساس نشاط و طبیعی بودن نداشته باشند.
 6.  برای حمایت از دندان جایگزین، به دندان‌ های اطراف وابستگی دارد که ممکن است نیازمند سایر مداخلات دندانی شود.
 7. تراشیدن دندان‌ ها برای کار گذاشتن روکش به دندان‌ ها آسیب می‌ زند و دیگر نمی‌ توانید از این دندان‌ ها بدون روکش استفاده کنید. حتی ممکن است مجبور به عصب‌ کشی دندان‌ ها شوید.
 8. بریج دندان ممکن است دندان‌ های تراشیده‌ شده را هم پس از چند سال نابود کند.
 9.  امکان حرکت بریج‌ های دندانی زیاد است. با چند میلی‌ متر حرکت، بخش کمی از دندان زیرین نشان داده می‌ شود. این مسئله زیبایی دندان‌ های شما را دچار اشکال می‌ کند.
 10. بریج هیچ فشاری روی استخوان‌ های فک وارد نمی‌ کند و باعث فرسایش آنها می‌ شود.

ایمپلنت دندان (Dental Implant)

در ایمپلنت دندان، پایه ایمپلنت در استخوان فک قرار می‌ گیرد و به عنوان ریشه دندان عمل می‌ کند. پس از جوش‌ خوردن استخوان فک با پایه ایمپلنت، تاج روی آن قرار داده می‌ شود. بهبود زخم‌ ها و جوش خوردن و متصل شدن پایه به استخوان فک شما سه چهار ماه زمان نیاز دارد. ایمپلنت دندان به صورت دائمی جایگزین دندان از دست رفته شما خواهد شد و می‌ تواند همانند یک دندان طبیعی برای شما عمل کند.

ایمپلنت دندان یک روش جایگزینی دندان است که با استفاده از یک ایمپلنت فلزی (معمولاً تیتانیوم) که در استخوان فک یا فک‌ ها جای داده می‌ شود، انجام می‌ شود. پس از قرار دادن ایمپلنت، به آن یک پروتز دندانی (معمولاً تاج دندان) متصل می‌ شود که به شکل، اندازه و رنگ دندان‌ های طبیعی شما طراحی شده است.

مزایای ایمپلنت دندان در مقایسه با بریج دندان

 1. نیاز به دندان‌ های طبیعی برای حمایت ندارند.
 2. ایمپلنت‌ ها به طور ثابت و محکم در استخوان جایگذاری می‌ شوند و احساس و عملکرد بسیار نزدیک به دندان طبیعی را فراهم می‌ کنند.
 3. ایمپلنت‌ ها به استخوان متصل شده و معمولاً نیاز به تعویض ندارند. این به معنای عدم نیاز به دندان‌ های طبیعی کناری برای حمایت است.
 4. ایمپلنت، حتی در صورت تمام شدن مدت انقضای آن، دندانی مستقل است و سلامت دندان‌ های دیگر را به خطر نمی‌ اندازد.
 5.  ایمپلنت دندان به عنوان یک روش مستقل نیازی به دندان‌ های اطراف برای حمایت ندارد.
 6. هزینه ایمپلنت دندان ممکن است از بریج دندان بیشتر باشد؛ اما باید در نظر گرفت که ایمپلنت‌ ها به دلیل استحکام معمولاً می‌ توانند هزینه مربوط به تعمیرات دوره‌ ای بریج را کاهش دهند.
 7. اگر ایمپلنت از بین برند های برتر انتخاب شود؛ دندان کاشته‌ شده تفاوتی با دندان طبیعی شما نخواهد داشت.
 8. پایه فلزی که در ساخت ایمپلنت به کار گرفته می‌ شود؛ بسیار محکم است و هرگز پوسیده نمی‌ شود.
 9. با کاشت دندان استخوان فک شما فعال می‌ شود و به استخوان‌ سازی ادامه می‌ دهد.

معایب ایمپلنت دندان در مقایسه با بریج دندان

 1. روند کاشت دندان طولانی و وقت‌ گیرتر است. از زمان کار گذاشتن پایه ایمپلنت در استخوان فک باید چند ماه بگذرد و چند ماهی را بدون دندان سپری کنید تا پیچ به استخوان فک جوش بخورد.
 2. فرایند کاشت ایمپلنت دندان نیاز به چهار تا شش ماه زمان دارد.
 3. هزینه کاشت ایمپلنت چند برابر هزینه بریج دندان است. هزینه خرید ایمپلنت‌ های برتر ساخت کشورهای اروپایی و آمریکا بسیار بالاتر است و تامین هزینه آنها برای هر کسی مقدور نیست.

مقایسه و تفاوت ایمپلنت و بریج دندان

خوشبختانه برخی از متخصصان ایمپلنت برای بهره‌ مندی بیشتر افراد برای کاشت دندان، ایمپلنت اقساطی در تهران را بنیان گذاری کرده‌ اند. پرداخت قسطی هزینه ایمپلنت در تهران مناسب افرادی است که نمی‌ توانند همه هزینه های درمانی کاشت دندان را به یک‌ باره پرداخت کنند. شما در کلینیک طلوع دنت می‌ توانید از امکانات پرداخت اقساطی هزینه ایمپلنت بهره‌ مند شوید.

در نهایت اصلی‌ ترین تفاوت بین ایمپلنت دندان و بریج این است که:

 1. ایمپلنت دندان به عنوان یک روش مستقل وابسته به استخوان فک عمل می‌ کند.
 2. در حالی که بریج دندان از دندان‌ های طبیعی به عنوان پایه استفاده می‌ کند.
 3. ایمپلنت دندان به طور کلی می‌ تواند به عنوان یک راه حل دائمی‌ و با دوام‌ در نظر گرفته شود.
 1. در حالی که بریج دندان ممکن است نیاز به تعویض یا تعمیرات دوره‌ ای داشته باشد.

بریج دندان یک پل دندانی است که به دندان‌ های کناری دندان از دو طرف متصل می‌ شود. ایمپلنت دندان یک پروتز دائمی است که به استخوان فک متصل می‌ شود.

در پایان، انتخاب کدام یک بهتر است؟ ایمپلنت یا بریج دندان؟

اگر ایمپلنت دندان به دست متخصصان با تجربه صورت گیرد؛ علاوه بر مزیت های فراوانی که نسبت به سایر روش ها همچون بریج دندان دارد؛ هیچ عوارضی به همراه ندارد و هیچ آسیبی نیز به دندان‌ های دیگر شما وارد نمی‌ کند. البته انتخاب این دو روش و برتری هرکدام از آن ها نسبت به دیگری، بستگی بسیار زیادی به وضعیت سلامت دهان و دندان و تشخیص و صلاحدید پزشک متخصص شما دارد.

طلوع دنت یکی از مجهزترین مراکز تخصصی ایمپلنت و دندانپزشکی زیبایی است که شما می توانید برای دریافت خدمات دندانپزشکی مانند خدمات جراحی دندان عقل (نهفته و نیمه نهفته) درمان‌ های عمومی (عصب کشی، روکش و ترمیم) بلچینگ دندان در تهران و …  به این مرکز مراجعه کنید.

صفحات مرتبط:

ایمپلنت ارزان در تهران

ایمپلنت ارزان در تهران

ایمپلنت‌ ها هزینه‌ های مختلفی دارند و قیمت آن‌ ها به عوامل مختلفی مانند مکان جغرافیایی مطب، تجربه دندان‌ پزشک، نوع ایمپلنت و متریال‌ های استفاده شده؛ بستگی دارد. اما…
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

null
موبایل:
null
تلفن:
null
اینستاگرام:
null
آدرس:
تهران، زعفرانیه
null
ساعات کاری:
ساعات اداری: ساعات 15 الی 20
فهرست