عوامل تعیین کننده هزینه ایمپلنت دندان

عوامل تعیین کننده هزینه ایمپلنت دندان

چه عواملی در تعیین هزینه ایمپلنت تاثیرگذار هستند؟ عواملی که می توانند بر هزینه ایمپلنت دندان تاثیر داشته باشند زیاد هستند. به طور مثال برای مشخص کردن قیمت ایمپلنت دندان در تهران عواملی همچون موارد نام برده در زیر می توانند به طور مستقیم  از عوامل تعیین کننده هزینه ایمپلنت دندان به شمار روند:

 • تعداد ایمپلنت جهت کاشت
 • کشور سازنده و برند ایمپلنت
 • میزان پیچیدگی درمان
 • میزان تخصص و تجربه متخصص ایمپلنت
 • تکنولوژی به کار رفته شده در ساخت ایمپلنت
 • جنس ایمپلنت
 • موقعیت قرارگیری ایمپلنت دندان
 • و …

که در این مطلب مرکز دندانپزشکی طلوع دنت، یکی از مجهزترین مراکز دندانپزشکی همراه با بهترین متخصص ایمپلنت تهران، سعی کرده است تا به طور کامل به بررسی عوامل تعیین کننده هزینه ایمپلنت دندان بپردازد پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مشاوره ایمپلنت از متخصص ایمپلنت در تهران

هزینه ایمپلنت دندان به چه عواملی بستگی دارد؟

امروزه با توجه به اینکه تعدد ایمپلنت‌ ها زیاد است و کشورهای زیادی اقدام به تولید آن ها می کنند و هر کدام دارای کیفیت متفاوتی هستند؛ نمی توان هزینه ایمپلنت دندان را یکسان در نظر گرفت و نرخ ثابتی را اعلام کرد. بر همین اساس محدوده قیمت ایمپلنت دندان در سال جاری را می توان چیزی حدود 12 تا 35 میلیون تومان تخمین زد.  در ادامه عوامل مؤثر در هزینه ایمپلنت دندان را شرح می دهیم.

به طور کلی هزینه ایمپلنت دندان می تواند متاثر از عوامل زیر باشد:

تعداد پایه ایمپلنت یا تعداد دندان هایی که باید جایگزین شوند

تعداد دندان‌ هایی که باید با ایمپلنت جایگزین شوند؛ تاثیر زیادی بر هزینه نهایی کاشت دندان دارند. تعداد پایه‌ هایی که برای کاشت ایمپلنت مورد نیاز هستند توسط متخصص ایمپلنت مشخص می‌ شوند که این تعداد بر حسب موارد زیر مشخص و تعیین می شوند و می توانند بر هزینه نهایی کاشت دندان تاثیر گذار باشند:

 • وضعیت دندان ها
 • تعداد خالی دندان ها
 • و به طور کلی شرایط فرد

برند و کشور سازنده ایمپلنت

امروزه کشورهای زیادی مانند آلمان، کره، آمریکا، سوئیس  و … اقدام به تولید ایمپلنت با برندهای متفاوتی می کنند که این برند‌ ها می‌ توانند کیفیت و عملکرد متفاوتی داشته باشند. هرچقدر کشوری در طراحی و تولید ایمپلنت دارای سابقه و دانش بیشتری باشد و سالیان بیشتری در زمینه تولید ایمپلنت فعالیت داشته باشد طبیعتا ایمپلنت تولید شده خودش را با قیمت بیشتری به بازار عرضه می کنند.

این موضوع می تواند یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار بر هزینه ایمپلنت دندان باشد؛ در ادامه به معرفی چند برند معروف از کشورهای مطرح دنیا که ساخت ایمپلنت دندان را انجام می دهند؛ می پردازیم:

 1. اشترومن (Straumann): یکی از مشهورترین برندهای ایمپلنت در جهان، ایمپلنت اشترومن است که دارای کیفیت بالا و تکنولوژی پیشرفته نیز هستند.
 2. زیمر بیومت (Zimmer Biomet): این برند نیزبا استفاده از تحقیقات علمی و تکنولوژی مدرن تولید می‌ شوند.
 3. نوبل بیوکر (Nobel Biocare): این برند نیز در تولید ایمپلنت‌ های با کیفیت بالا، با استفاده از مواد مرغوب و طراحی دقیق مشهور است.
 4. ایمپلنت زیمر: از بهترین ایمپلنت‌ های آمریکایی است و پایه‌ های ایمپلنت‌ های زیمر بسیار خلاقانه و با کیفیت تولید می شوند.

البته لازم به ذکر است که این برندها تنها چند نوع از برندهای معروف و با کیفیت هستند که هرکدام بسته به عملکرد و نوع مواد به کار رفته شده در ساخت آن ها دارای قیمت های متفاوتی هستند.

پیچیدگی های درمان در ایمپلنت دندان

پیچیدگی درمان ایمپلنت دندان می تواند بر هزینه ایمپلنت تاثیرگذار باشد و به عوامل مختلفی نیز بستگی دارد. این عوامل شامل موارد زیر می‌ شوند:

وضعیت استخوان فک: استخوان فک باید برای کاشت ایمپلنت دندان مناسب و تراکم و استحکام لازم را برای نگه داری پایه ایمپلنت داشته باشد. در صورتی که وضعیت استخوان های فک در حالت مناسب و ایده آلی نباشند؛ نیاز به افزایش استخوان با استفاده از تکنیک‌ های جراحی مانند پیوند استخوان است.

وضعیت سلامت سایر دندان ها و لثه: مشکلات مرتبط با بیماری های لثه یا دندان‌ های خراب شده و اقدام به درمان ان ها قبل از کاشت ایمپلنت، در تعیین قیمت ایمپلنت دندان مؤثر هستند.

مکان و موقعیت دندان‌ ها برای کاشت ایمپلنت: موقعیت قرار گیری دندان‌ ها در فک نیز تاثیر زیادی در پیچیدگی کاشت دندان دارد.

وضعیت عمومی بیمار: سلامت عمومی بیمار چه از لحاظ جسمی و چه روانی نیز در پیچیدگی درمان تاثیر دارد. ممکن است برخی بیماران به دلیل فوبیای دندانپزشکی مجبور به کاشت ایمپلنت دندان با بیهوشی باشند که این پروسه علاوه بر پیچیده شدن درمان می تواند بر قیمت کاشت ایمپلنت دندان نیز تاثیر گذار باشد.

پیچیدگی های درمان در ایمپلنت دندان

مکان و موقعیت جغرافیایی کلینیک

همانطور که می دانید هزینه‌ های انجام خدمات از جمله خدمات دندانپزشکی در مناطق مختلف ممکن است متفاوت باشد. هرچه قدر کلینیک در موقعیت مناسب تری از شهر قرار گرفته شده باشد ممکن است هزینه های بیشتری در ازای ارائه خدمات با کیفیت تر نیز داشته باشند.

تخصص و تجربه ایمپلنتولوژیست

تجربه و تخصص دندانپزشک نیز در هزینه ایمپلنت دندان تأثیرگذار است. طبیعی است که هرچه پزشک با سابقه تر باشد؛ مدارک علمی و دانشگاهی بیشتری داشته باشد؛ عضو انجمن های بین المللی باشد و از علم بالاتری نیز برخوردار باشد که بتواند در مواقع پیچیده و بحرانی بهترین درمان را ارائه دهد؛ علاوه بر اینکه احتمال بروز عوارض در جراحی‌ های آن‌ ها کاهش می یابد؛ ممکن است هزینه بیشتری از مراجعه کنندگان دریافت کنند.

اما توجه داشته باشید که با به کارگیری بهترین تجهیزات و تکنیک ها مانند ایمپلنت دیجیتال یا ایمپلنت فوری توسط پزشک، ممکن است هزینه کاشت افزایش یابد اما در مقابل با کاهش عوارض، درآینده از پرداخت هزینه های اضافی در قبال بروز عوارض جانبی در کوتاه مدت یا بلند مدت، معاف خواهیم شد.

هزینه خدمات جانبی و هزینه‌ های پیش‌ بینی‌ نشده

هزینه هایی مانند رادیوگرافی، آزمایش‌ ها و مشاوره‌ های قبل و بعد از عمل نیز می توانند بر قیمت ایمپلنت تاثیر گذارند. همچنین، ممکن است هزینه‌ های غیرمنتظره مانند درمان عفونت و دندان های خراب، درمان بیماری های لثه، جراحی لیفت سینوس،  پیوند استخوان و … نیز در محاسبه قیمت ایمپلنت دخیل باشند.

تکنولوژی یکی از عوامل تاثیر گذار در هزینه ایمپلنت

عامل تاثیرگذار دیگر، تکنولوژی منحصر به فردی است که آن شرکت و برند در زمینه ساخت ایمپلنت دندان از آن بهره می‌ برد. برخی شرکت‌ ها در تولید ایمپلنت از تکنولوژی لیزر استفاده می کند. برخی فیکسچر را با استفاده از زیرکونیا طراحی می کنند و بعضی نیز از تکنولوژی منحصر به فرد خود استفاده می کند که ابداع خودشان است و هزینه بالاتری را در بر می گیرد.

کیفیت ساخت و مواد مصرفی به کار رفته شده ر تولید ایمپلنت

عامل تأثیرگذار دیگر متریال و مواد مصرفی است که در تولید ایمپلنت به کاربرده می شود. هر چقدر کیفیت مواد استفاده شده در تولید ایمپلنت بالاتر باشد در نتیجه هزینه تولید نیز بالاتر رفته و قیمت نهایی نیز افزایش خواهد یافت.

ضمانت نامه و گارانتی

تضمین‌ های کیفی که شرکت سازنده برای محصول خود در نظر می گیرد؛ می تواند بر هزینه ایمپلنت تاثیر گذار باشد. هر قدر که ایمپلنت از  مدت زمان بیشتری از لحاظ دوام و کیفیت، گارانتی شده باشد یا حتی دارای خدمات جانبی بیشتری باشد طبیعی است که قیمت بالاتری نیز خواهد داشت. حتی هستند برخی از شرکت ها که اقدام به گارانتی مادام العمر ایمپلنت خود کرده اند و این موضوع می تواند هم به بیمار و هم به دندانپزشک اطمینان خاطر بیشتری دهد.

بودجه تحقیقاتی

شرکت های دارای تیم تحقیقاتی گسترده‌، با تهیه گزارشات تحقیقاتی آماری و ارزیابی ساخت ایمپلنت ها می توانند محصولات خود را با سرعت و دقت بیشتری تولید کنند. از این رو همواره دندان پزشکان به بیماران خود توصیه می‌ کنند که با وجود هزینه بالاتر بهتر است ایمپلنت های با کیفیت تر و با دوام تر را انتخاب کنند.

زیرا عدم وجود تیم تحقیقاتی گسترده باعث می‌ شود که گزارشات مربوط به نصب ایمپلنت در نقاط مختلف جهان به درستی گردآوری نشود و شرکت نتواند آمار درست و موثقی از موفقیت یا عدم موفقیت محصولات خود به دست آورد.

در نتیجه این ایمپلنت‌ ها احتمال موفقیت کم تری دارند و بیمار مجبور به تعویض ایمپلنت و پرداخت هزینه های اضافی خواهد شد. در نتیجه ایمپلنت های معتبر اگرچه هزینه بالاتری دارند اما صرف این هزینه تندرستی بیشتری را برای فرد به همراه خواهد داشت.

در پایان، هزینه ایمپلنت دندان و موارد مؤثر در آن

به طور کلی، همانطور که در این مقاله خواندیم، هزینه ایمپلنت دندان متغیر است. از جمله مهم ترین عوامل تعیین کننده هزینه ایمپلنت دندان عبارت است از:

 • نوع ایمپلنت و برند آن
 • تخصص و تجربه دندانپزشک
 • موقعیت جغرافیایی کلینیک دندانپزشکی
 • هزینه‌ های جانبی
 • هزینه‌ های پیش‌ بینی‌ نشده سایر درمان ها
 • و …

که همگی می توانند بر قیمت ایمپلنت دندان تاثیر گذارند. البته هستند مراکزی که برای رفاه حال بیماران خود، هزینه های خدمات  را به صورت قسطی دریافت می کنند. اگر شما هم به دنبال ایمپلنت اقساطی در تهران هستید می توانید با مشاورین ما در مرکز تخصصی دندانپزشکی طلوع دنت تماس بگیرید یا حضوری به این مرکز مراجعه فرمایید.

صفحات مرتبط:

ایمپلنت ارزان در تهران

ایمپلنت ارزان در تهران

ایمپلنت‌ ها هزینه‌ های مختلفی دارند و قیمت آن‌ ها به عوامل مختلفی مانند مکان جغرافیایی مطب، تجربه دندان‌ پزشک، نوع ایمپلنت و متریال‌ های استفاده شده؛ بستگی دارد. اما…
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

null
موبایل:
null
تلفن:
null
اینستاگرام:
null
آدرس:
تهران، زعفرانیه
null
ساعات کاری:
ساعات اداری: ساعات 15 الی 20
فهرست